folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yeni Kimlik Ehliyet Pasaport Randevusu ?

Yeni Kimlik Ehliyet Pasaport Randevusu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Sinirlerim acayip bozuk.

Sabah konunun uplandığını görünce. hazır vaktim varken gidip bende yenileyeyim dedim şunu. önce foto çektirdim. akabinde aile hekimine gittim. göz muayenesi, renk körü ve yürüyüş olayından geçtim. şimdi secerene bakalım dedi. ta 2010'da kullandığım paxera ilacı yüzünden beni psikiyatriste sevk etti. yapma etme dedim. 8 sene öncesinin olayı şuan kullanmıyorum dedim ama nafile. 

o sinirle bana yakın olan hastaneye gittim. doktor yok yarın gelecek dediler. ikinci en yakına gittim. randevu masasındaki kişi doktoru telefonla arayıp ehliyet yenileme için sevkli biri var dedi. aq karısı çekirgeye gitsin dedi. tantana çıkarmak istesemde çıkaramadım. çünkü karı beni muayeneden geçirmezdi bu sefer. çocuğa dedim; sen bana doktorun isim soyismini ver. ben bu raporla hangi yere gidersem gideyim muayene olabilirdim. ama karı beni muayene etmedi. şikayet edeceğim bakanlığa.

oradan çıktım bir sinirle yine. motorun disk kilidini çıkmaradan gazı bir verdim. tak kilit diskte takılı kaldı. ne yaptım ne ettiysem çıkaramadım. yol yardım arayıp motoru servise çektirdim. disk kilidini söktüler giren girdi parasal olarak tabi. 

günüm çok boktan geçti. ehliyetinin a. koyayım ya.

edit:

kafa ilacını 10 yıl önce bile kullanmış olsanız bile gördüğünüz gibi hastaneye sevk ediyorlar aile hekimliğinden. bilginize. ulan millet paxerayı aspirin gibi kullanıyor. ciklet gibi ilaç. 

coLin tarafından 17/Ara/18 16:43 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Hacılar ben randevu aldım şimdi randevuya gitmeden önce mi yatırıyoruz parayı ? Randevuya giderken sadece dekontla biometrik fotoğraf mı alıp gidiyoruz?? 

aynen abi. cuma günü gidip hallettim ehliyet ve kimliği ehliyeti ilk kez alıyorum yenileme değil.

sadece sağlık raporu ve kan grubu kartı/kağıdını alıyorlar. fotoyu bi kağıda yapıştırıyor altına imza atıyorsun tarayıp geri veriyor. toplam 5 dakika sürmüyor zaten 4 dakikası parmak izi. kimlik içinde sadece yine fotoyu istiyor işlemleri yapıp veriyor. 

bu arada hem ehliyet hem kimlik için aynı anda gidecekler randevu arasına 5-10 dakika koysun ben aynı saate almıştım ama farklı masalar bakıyormuş şansıma sıra yoktu randevu ile uğraştırmadan hallettiler. 

bu arada sağlık raporu resmen doktora göre değişiyor demek. ben 2 kez aldım birinde hiç bi bok yapmadı ehliyet için lazım dedim fotoyu yapıştırıp imzaladı verdi. diğeri uzaktan 3-5 harf gösterdi tamam diyip verdi geçti. kan grubu içinde kardeşim merkezde aldı artık sağlık ocakları vermiyor devletten almak lazım o 15 mi 20 lira mı ne vermişti bende gidip ücretsiz aldım ilçeden. kafasına göre işliyor tüm kurumlar kime ne denk geldiyse.

Kreyzi tarafından 17/Ara/18 20:23 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı

Sinirlerim acayip bozuk.

Sabah konunun uplandığını görünce. hazır vaktim varken gidip bende yenileyeyim dedim şunu. önce foto çektirdim. akabinde aile hekimine gittim. göz muayenesi, renk körü ve yürüyüş olayından geçtim. şimdi secerene bakalım dedi. ta 2010'da kullandığım paxera ilacı yüzünden beni psikiyatriste sevk etti. yapma etme dedim. 8 sene öncesinin olayı şuan kullanmıyorum dedim ama nafile. 

o sinirle bana yakın olan hastaneye gittim. doktor yok yarın gelecek dediler. ikinci en yakına gittim. randevu masasındaki kişi doktoru telefonla arayıp ehliyet yenileme için sevkli biri var dedi. aq karısı çekirgeye gitsin dedi. tantana çıkarmak istesemde çıkaramadım. çünkü karı beni muayeneden geçirmezdi bu sefer. çocuğa dedim; sen bana doktorun isim soyismini ver. ben bu raporla hangi yere gidersem gideyim muayene olabilirdim. ama karı beni muayene etmedi. şikayet edeceğim bakanlığa.

oradan çıktım bir sinirle yine. motorun disk kilidini çıkmaradan gazı bir verdim. tak kilit diskte takılı kaldı. ne yaptım ne ettiysem çıkaramadım. yol yardım arayıp motoru servise çektirdim. disk kilidini söktüler giren girdi parasal olarak tabi. 

günüm çok boktan geçti. ehliyetinin a. koyayım ya.

edit:

kafa ilacını 10 yıl önce bile kullanmış olsanız bile gördüğünüz gibi hastaneye sevk ediyorlar aile hekimliğinden. bilginize. ulan millet paxerayı aspirin gibi kullanıyor. ciklet gibi ilaç. 

Bende geçen sene antidepresan ilaç raporu yazdırmıştım. Bedelli askerlik başvurusunda da hastahaneye sevk etmişti beni şimdi yine sevk ederse aq boyle işin.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

gelişmeleri yazayım dedim. belki bir faydası olur. 

gittim devlet hastanesi psikiyatristine. baktı rapora psikoloğa yönlendirdi. ona gittim. verdi elime 2 sayfalık bir anket. git dışarıda bunları doldur gel dedi. hepsine 0 (hiç) anlamına gelen cevabı verdim. sonra tekrar psikoloğa verdim bunu. çocuk zaten benden genç aq :D neyse, bu şıkları bir yandan bilgisayara girerken bir yandan da sana sorular sorup cevap alıyor. hayatınla ilgili. tabii bunu seans tarzı yapmıyor. çaktırmadan yapıyor. yani seninle hiç ilgilenmiyor gibi gözüküyor ama cidden dinliyor. 

sonra pcden çıktıyı alıp bir zarfa koyuyor onu. zarfın ağzını yapıştırıp sana veriyor. onu alıp tekrar psikiyatriste gidiyorsun. psikiyatrist o zarfı açıp içindeki raporu okuyor ve ona göre sana şoför olabilir, olamazsın yanıtı veriyor. ben testi geçtim ehliyetide bugün aldım. aldımdan kastım randevu alıp gittim başvurdum. geçici ehliyetimi verdiler. yenisi postayla gelir bir süre sonra. bana geçmiş olsun. size kolay gelsin :d

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mihrali
    Mihrali's avatar
    Erkek
    stockholm8 bunu yazdı
    Ransack bunu yazdı

selam hocalar, bir iki gün önce yeni çıkan gelişmeler ile bütün bunları tek bir yerden alabiliyoruz artık fakat hepsini aynı anda aynı yere randevu veriyor mu ? Aradım taradım bulamadım. Randevuya ya sadece kimlik veriyor yada ehliyet

hocam bildiğim kadarı ile yardımcı olayım. Hepsini nüfus müdürliklerinden alabiliyorsun evet. Ama öncesinde ya internetten ya da alo 199 dan randevu alman lazım. Bok gibi yönetilen bir ülkede yaşıyoruz. Mesela pazartesi(düne) randevu almıştım ben. Normalde 1 biometrik fotoğraf ve eski kimlikle gidiyordun 18.5 küsür ücreti var nüfus müdürlüğünde ödüyordun 2 hafta içinde yeni kimlik geliyordu. Tam randevu aldığım günden başlamak kaydıyla artık bu 18.5 küsür ödemeyi bankadan yapacakmışız. (Dekont götürülecek) 2 anlaşmalı bankaya gittim ikisinin de haberi yok amk.... En son üst düzey yetkili tanıdığım bankaya geçtim dedim böyle böyle birilerini aradı evet dedi bu gün başlamış. 11 De randevum vardı  yetiştim. Sıra aldım sistem yok da sistem yok..  Saat 3 e kadar boşu boşuna bekledim. Normalde ücretsiz vermeleri lazım yeni kimlik, ehliyet vb... 85 milyon çarpı 18.... Varın siz düşünün. İyicene boku çıktı ayaküstü vatandaşı s2kmedikleri kaldı.

En çok sinirlendiğim 2. konu da nüfus müdürlüğü baştan sonra suriyeli doluydu. Hepsi yardım almaya gelmiş. Yani o suriyelilere şöyle yardım ediliyor böyle yardım ediliyor vatandaşlık veriliyor haberleri boş değil, bizzat şahit oldum. 

Senin benim vergilerimle bunları besliyorlar. Bu hükümeti destekleyenlerin de bunlara oy verenlerin de......... 

Kusurabakmayın çok doldum artık.

Aynısını bende yaşadım kasımda randevu istedim aralık 13 e verdiler mk gerçi ben online randevu alıp ücreti internet şubeden halletmiştim fakat dediğin gibi çok dandik sürücü belgesini yenilemek için adamlar yeniden sağlık raporu felan istiyor bir sürü ıvır zıvır zaten  memurlardan hiç bahsetmiyorum bile 

Hırs bir teknenin, yelkenini şişiren rüzgara benzer. Fazlası tekneyi batırır. Azı da tekneyi olduğu yerde saydırır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Walla ufuk abü geçmiş olsun çok çok cidden manyak etmişler seni. Paylaştığında iyi olmuş bi sikko ilaç yüzünden bunları yaptılarsa bana neler yapmazlar , 3 hafta dörtçelik ruh ve sinirde yattım :D

Troubles'll come & they'll pass
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Walla ufuk abü geçmiş olsun çok çok cidden manyak etmişler seni. Paylaştığında iyi olmuş bi sikko ilaç yüzünden bunları yaptılarsa bana neler yapmazlar , 3 hafta dörtçelik ruh ve sinirde yattım :D

yok be nikom. gitmeden önce tırsmadım değil yalan yok. ama süreç adına o kadar zorluk olmadığını gördüm. adam silah ruhsatı almaya gelmiş. aynı testi ona veriyorlar. güvenlik olmaya gelenler var aynı testi veriyorlar. herkes hiçbir şeyim yok cevabını yapıştırıyor :d 

yanımda kaç zarf açtı doktor hepsi testten geçmiş. en kötü ne olur onu söyleyeyim. ağır vasıta kullanımını yasaklar. yani o tarz araçların ehliyet alımına izin vermez seçeneği var formda. onu işaretler. diğer araçlar için olur çeker.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

inşallah dediğin gibi olur walla , inceden bi tırsıttın beni çünkü :D

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 2037 Toplam Mesaj: 19
yeni kimlik ehliyet pasaport randevu