Yeni Reklam Yasası Ve Pishing(Oltalama)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocalar bildiğiniz üzere artık sms ile reklam mesajları göndermek için firmalar vatandaşlardan izin alması gerekecek almayana maddi ceza vs  zaten bir müird konusunu açmıştı 

http://www.tahribat.com/Forum-Reklam-Mesajlari-1-Mayista-Bitiyor-205941/

Bir çok müride  sms ile bir takım kısaltılmış linkler gelmiştir işte artık firmamızdan reklam almak istemiyorsanız bu linke tıklayın 

vs bir çoğu  sadece sms değil mail de çok geldi bana hosting firmaları filanda göndermiş 

bir çok kötü niyetli kişi bu durumu fırsata çevirerek sizi tıpkı firmadan gönderiyormuş gibi güzel bir seneryo ve sms ile kendi

oluşturmuş olduğu Fake sayfalara yönlendirerek şifrelerinizi çalabilir 

sadece bununlada kalmayıp cihazlarınıza worm trojan vb  zararlı uygulama indirmeye de yönlendirebilir durum suistimale çok açık bir konu

Pishing hakkında detaylı bilgi

bunu sizde bir başkasının kandırmak içinde kulanabilirsiniz :) her iki taraf içinde yazıyorum beyaz şapka ve siyah şapka için  

bu tip mesajlara hiç cevap vermenize, gelen linke hiç tıklamanıza gerek yok artık mesaj almak istemiyorsanız iptal etmek zorunda değilsiniz almak istiyorsanız özellikle seçmeniz gerekir zira sessizlik almak istemediğin anlamına gelmekteymiş 

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28889023.asp

burada Tüder başkanı böyle demiş 

Müridlere Kısaca fikrimi paylaşmak istedim...

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Direk engelliyorum,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek

Evet SM olayını çok iyi düşünmüşsün... Dikkat etmek gerekir...

İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ilk etapta bende çat çut giriyordum sonra dedim ne yapıyorum ben sazan gibi ne olur ne olmaz 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 2329 Toplam Mesaj: 4