folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yeni Sistem Yapıyorum Önerileriniz

Yeni Sistem Yapıyorum Önerileriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    İnternet cafge için kendiminde kullanacağı bir bilgisayar toplamayı ve almayı düşünüyorus

Son teknolojilerden çok haberdar değilim
    Önerileriniz yeni teknolojiler felan bildiiniz bişiler varsa çekinmeden yazın

Anakart
    Msi K7N2 MS-6570-L NforceII
    87,15 USD + KDV
    Olacak bide buna amd socket-a işlemci takıcam
    Ama bu ankartın destekledii olaylardan bi kaç sorum olucak

Fsb ne işe yarıyo

Ata133 ne demek

nVIDIA® nForce2 MCP
    Ne demek

Ram lerden haberiniz var mı

Ve en önemlisi ekran kartı geforce 4 serisinde güzel bi ekran kartı almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir
    Yardım ederseniz sevinirm

Sonsuza kadar yaşayabilen ölü değildir, Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fear_Ozkan
    Fear_Ozkan's avatar
    Erkek
    Slm dostum sana ekran kartı tavsiyem şu olacak tabii alacak gücün varsa GeForce serisinin en son çıkan Fx serisini sana tavsiye ederim.Fsb olayına geldiğimizde fsb kısaca çarpan anlamında mesala çarpanı 133 veya 166 mhzye ayarlarsan işlemcinin mhz olarak hızını 266 veya 333 mhz hızına çıkaran yeni bir sistem.Örneğin, Duron 1000 MHz’in FSB ve çarpan değerleri “200MHz X 5” değil; “100MHz X 10”’dur. Bu biraz detay oldu ama bilinmesinde fayda var.Nforce ise işin en can alıcı noktası çünkü agp slotun olmuyor ve ekran kartın dehşet hızlı veriyoluna sahip olduğu için tam performans için öneririm.Tabiiki oyunlar için bişi diemicem ama seni belli süre idare eder 3d çizim programı kullanıyorsan ideal bir anakart.Ata133 ise nerdeyse scsı birime rakip çok hızlı veri yoluna sahip bir harddisktir.Ve dosyalarının hızlı açılmasını sağlar normal harddiske nazaranda scsı de olduğu gibi çok daha fazla harddisk takabilirsin.Ve de makinanın performansını düşürmez.Canavar gibi bir makinan olur
    eğer böle bir sistem toplayacaksan belkide arkadaşların arasında en iyi ve hızlı pc senin olacaktır.İşlemciyide Amd kullacakmışsın zaten.Ram konusunuda unutmadan alabilirsen 333mhz ddr yeterli.512 mb benden bu kadar diğer arkadaşların da yorumlarını beklerim.Benden bu kadar sağlıcakla kalın

Fear_DaRkNeSs
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Valla diğer şeylerin hepsini arkadaş gayet güzel olarak açıklamış fakat bi tek şeyi söylemek istiyorum.. bence fx alma...

sebebinide hemen söyliyim... eğer fx ten performansını gösterecek bir kart sitiyorsan çok pahalı... onun yerine bi tane geforce 4 ti serisinden alabilirsin...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

edit

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 1766 Toplam Mesaj: 4