folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yeni TC Kimlik Kartları Çıktı

Yeni TC Kimlik Kartları Çıktı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    TiThousand bunu yazdı

Bu habere güvenerek biyometrik fotoğraf bile çektirdim okuduğum gibi.

Olay asılsız çıktı, 2018'de dağıtılıyormuş.

Kesin bilgi, yayalım.

hocam bir kaç mesaj üstünde haber linkini verdim 

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1201679-cipli-kimlikler-pasaport-yerine-de-kullanilabilecek

14 martta kırıkkalede yayınlamaya başlanıyor. Gün olarak tarih verilmiş işte.. 3 sene içinde tamamlanmış olacak dağıtım. Biraz sabret alırsın yakında kimliğini

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Şuan tr deki bir bankayı düşünelim, 

Banka 20 milyon kart basıp gönderecek olsun en kısa sürede bu işi yapar.

Veya operatörleri düşünün 70 milyon insan için sim kart basıp gönderiyor ve yönetiyorlar.

Ama kimlik dağıtımı 3 yılı buluyor peki neden ?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

Simli kimlikle mi doğdunuz hacılar, 3 sene sonra verilse ne olacak.  Şahsen üşengeçliğimden son ana kadat alcağımı sanmıyorum 

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Ama kimlik dağıtımı 3 yılı buluyor peki neden ?

7-8 yıl önce bu kimlik kartlarını ilk dağıtacakları zaman 60-80 tl tam hatırlamıyorum bi para istemişlerdi. 

bazı partiler ve sosyal dernekler itiraz edince o para çok deyip 10-15tl ye dağıtmak zorunda kalınınca olay bu hale geldi 

kısacası avanta yok sa işte yok . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @samaccc hocam XD ^^/ biiznillah ╭∩╮

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

yaw şu konuyu açan arkadaş bide şunu yazsaydıya. Kırıkkala dışında kimse boşuna uğraşmasın randevu alamıyorsunuz. Ha ben gider kırıkkaleden alırım diyorsanız bilemem.

kendi il ilçemi seçince olmadı bolu yaptım gine olmadı kırıkkale yapınca takvim çıkıyor. seçiyorsunuz saat'ler geliyor.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    NuLL29 bunu yazdı

yaw şu konuyu açan arkadaş bide şunu yazsaydıya. Kırıkkala dışında kimse boşuna uğraşmasın randevu alamıyorsunuz. Ha ben gider kırıkkaleden alırım diyorsanız bilemem.

kendi il ilçemi seçince olmadı bolu yaptım gine olmadı kırıkkale yapınca takvim çıkıyor. seçiyorsunuz saat'ler geliyor.

hocam bi önceki sayfada yazdım zaten yeni haberi..  güncellemeleri yeni mesaj olarak yazıyorum yeni konu açma gereği duymuyorum. Ama ana konuyu güncelleyeyim o halde..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 13819 Toplam Mesaj: 88
çipli kimlik tc kimlik kartı yeni kimlik kartı