folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yeni Telefon Başımıza İş Açtı Ne Yapabilirim ?

Yeni Telefon Başımıza İş Açtı Ne Yapabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Erkek

kız kardeşim ve babam çift ekranlı diye beğenip sıfır olarak yotaphone marka bir telefon satın almış 
    ancak telefon sürekli arıza veriyor ve garantiden 2 kez sıfırı ile değiştirildi ve geçen gün yine arızalandı ve yine sıfırı ile değiştirildi ancak cihaz şuan satın aldığımız yerde duruyor yani bu telefonu henüz teslim almadık ve ürünü iade edip yerine farklı marka bir cihaz almak istiyoruz, bunu satın aldığımız telefoncu bayi ile görüştüğümde bana saçma bir şekilde böyle birşeyin mümkün olmadığını eğer telefonu dışarda birine satabilirsem onun parası ile yeni telefon alabileceğimi söyledi...

telefon 2 aydır garantide ve teslim süresi epey uzadı diye tüketici heyetine dilekçe vermiştik ve dilekçede cihazın başka bir cihazla değiştirlmesini istediğimizi belirttik
    kısaca telefonu başka marka bir cihaz ile değiştirebilmek adına elimizden geleni yapıyoruz
    bu koşullarda cihazın farklı marka ile değişimi için şansımız var mı ?  yapılması gerekenler nedir ?

CAHİLLER GİDECEK !!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

HOcam heyete başka telefon ile değişim için başvurmak yerine para iadesi için başvurun 

sıra size geldiğinde yüzde yüz para iadesi alırsınız 

yasal olarak 20 iş günü dolduğunda garantide yeni cihaz ya da para iadesi alma Hakkı'nız var

saat-zippo
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Erkek
    piradomim bunu yazdı

HOcam heyete başka telefon ile değişim için başvurmak yerine para iadesi için başvurun 

sıra size geldiğinde yüzde yüz para iadesi alırsınız 

yasal olarak 20 iş günü dolduğunda garantide yeni cihaz ya da para iadesi alma Hakkı'nız var

ilginize teşekkürler hocam, telefonu operatör üzerinden taksitli olarak almışlar
    bu durumda yine para iadesi alabilecekmiyiz çünkü hala borcunu ödüyoruz.

CAHİLLER GİDECEK !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hiç başka cihaz verilsin diye uğraşmayın. Para iadesi talebiyle dilekçe verin. Taahhüt iptal olacak. Kalan taksitler silinecek ödediğin taksitler tek seferde iade edilecek.

Operatörden taahhütle telefon almak akıl karı değil. Hem deli komisyon alıyorlar hemde 2 sene boyunca kendi tarifelerini kullanmaya mecbur bırakıyorlar. 

Kırarım boynuzunu !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata666
    patata666's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hiç başka cihaz verilsin diye uğraşmayın. Para iadesi talebiyle dilekçe verin. Taahhüt iptal olacak. Kalan taksitler silinecek ödediğin taksitler tek seferde iade edilecek.

Operatörden taahhütle telefon almak akıl karı değil. Hem deli komisyon alıyorlar hemde 2 sene boyunca kendi tarifelerini kullanmaya mecbur bırakıyorlar. 

Hayat keşke dediğin gibi olsa mkyb kardeş. Asgari ücretle bi yerden telefon almak ne kadar zor bilir misin? Ben bilmiyorum, kredi kartıyla niye almazlar onu da anlamıyorum. Adam 1300 lira para alıyor, iphone a giriyor 5 sene. Eskiden kooperatife girerdik şimdi telefona giriyorlar. Paran yoksa alma kardeşim, ömür boyu sömürüyorlar seni sonra. Kesinlikle haklısın yazdıklarında mkyb, operatörden telefon almak saçmalık.

Bence de para iadesi isteyin. 

Beni banlayan admin ölsün
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

tüketici hakem heyetinden başka çaren yok.

o telefon kontratlı satılmıyor ki zaten.

Alldebrid Türkiye / IDM Türkiye yetkili bayi. ulaşmak isteyen mail atsın tyfn.panxer@gmail.com yada telegram https://t.me/PanxeR
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

Abi baktımda telefon şekil duruyor, sizin aldığınız 2 mi 3 mü? Bi de kronik sorun mu bu acaba?

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibretlik
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Erkek

Aynı hatadan 3 defa giderse para iadesi alabiliyorsunuz diye biliyorum,

Yıllar önce nokia ngage qd kullanıyordum bilenler bilir yandaki lastikleri hep esner 2-3 defa garantiye vermiştim orada çalışan bi abla bana bence para iadesi al demişti nasıl yani derken belirli bir hatadan dolayı 2-3 defa yollarsan değişim yada parasını geri vermeleri gerekiyor bazı firmalar vermeyip illa yasal yollarla uğraştırıyor

Ngage qd dwn sonra  tane 5800 mı ne aldım sonra oda kronik hata verince para iade alıp başka tel aldım sonrasında kendim cebimde kırmıştım vb..

Yasal yolları araştır kısaca. 

小さなカエル、小さなカエルの尾はどこですか?? ------- 王八蛋
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sıfır alınan telefon 6 ay içerisinde herhangi bir nedenden arıza verirse sıfırıyla değişim veya para iadesi isteme hakkınız var. Her ne kadar firmalar çamura yatsada kanun böyle diyor. Ha arkadaşın olayında taahhüt var onun ki biraz karışık.

İçi açılıp tamir gören telefon bir daha eskisi gibi olmuyor.

mkyb tarafından 06/Eki/17 02:54 tarihinde düzenlenmiştir

Kırarım boynuzunu !
Toplam Hit: 745 Toplam Mesaj: 9
cep telefonu android