folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yeni Yasa İle Ormanlar Kalkıyor

Yeni Yasa İle Ormanlar Kalkıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

çabuk kalktı farkettiysen.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

Klasikleşen öldük bittik haberlerinden biri olayın özü tam açıklanmıyor. Gençleştirme yapılacak yani kesicez yerine yenisini dikicez deniyor haberde bu kötü mü? Kerestecilere sitesine bakıyorsun tee anasının amı iskandinavya ülkesinden tomruklar getirmiş adamlar onlar ağaçlarını kesip Türkiye'ye kadar yollayabiliyor ve ülkeleri ağaçsız kalmıyorsa rahat olun Türkiye'de ağaçsız kalmaz.

Hacı harbiden böyle mi düşünüyorsun? Yani iskandinavya dan geliyor onlar ağaçsız kalmıyor biz mi kalıcaz diye?

Evet hocam. Her yerde bu işlem yapılıyor...

Her yerde nasıl yapılıyor hocam? Direk ormanda 50 yılda yetişen büyüyen ağacı kes sonra yerine yenisini dik 50 bekle şeklinde mi oluyor? öyleyse 5 yıl sonra 1 tane yetişkin ağaç kalmayacak 45 yıl onların yetişmesini mi bekleyeceğiz? 

Amacım senden bilgi almak yanlış anlaşılma olmasın. İnsanlar bu olaya nasıl bakıyor anlamak istiyorum.

AKP yaptı diye iyidir diyenlerden değilsin dimi?

Anıl
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Bundaki olay da aynı tatil yörelerindeki orman yakmaya benzer. Önce ormanı ortadan kaldırırlar ondan sonra da imara açarlar. Yerine yenisi bile dikilmeden bir bakmışsınız bina dikilmiş olur. Kiralayan firmanın o ağaçların başına birşey gelmeyeceğine dair taahhüdü var mı? Akşam girip yaksalar bunun sorumlusu kim olacak? Memlekete yararı olmayan bir dünya adımdan sadece bir tanesi. Saymakla bitmez.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

ülke gerçekleri ve gelecek kimsenin umrunda değil gerçekten. kesinlikle aşağılamıyorum bir arkadaşımız macun çekilişi yapmış 600 hit var şuan(bende katıldım) bu konu kimsenin sikinde değil.

Uzun uzun yazamayabilirsin ama rahatsızım de bir kelimeyle, yanlış yapılıyor de ya da doğru de tek kelime olsun ama bir tepki olsun hepinizi ilgilendiriyor bırakın sizi çocuklarınızı ve onların çocuklarını bile ilgilendiriyor bu konu. Akkuyuyu günlerce canlı tutmaya çalıştım sayfalarca yazı yazdım 1-2 gerçek cevap 1-2 geyik dışında hiç kimse bir şey yazmadı kaldı konu.

Lütfen duyarlı olun hassas olun. Duyarsız olmamızı istiyorlar bırakmayın onlara bunu.

gtümüze 18lik inşaat çivisi çakıldığında herkes bağıracak ama iş işten geçmiş olacajk hocam.

bu konu için söylüyorum. yoksa nükleer için geç bile kalındı bence.

ha onu hakkıyla yapabilsek ne ala ama bi yerde onun da dalgasını yeriz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı

ülke gerçekleri ve gelecek kimsenin umrunda değil gerçekten. kesinlikle aşağılamıyorum bir arkadaşımız macun çekilişi yapmış 600 hit var şuan(bende katıldım) bu konu kimsenin sikinde değil.

Uzun uzun yazamayabilirsin ama rahatsızım de bir kelimeyle, yanlış yapılıyor de ya da doğru de tek kelime olsun ama bir tepki olsun hepinizi ilgilendiriyor bırakın sizi çocuklarınızı ve onların çocuklarını bile ilgilendiriyor bu konu. Akkuyuyu günlerce canlı tutmaya çalıştım sayfalarca yazı yazdım 1-2 gerçek cevap 1-2 geyik dışında hiç kimse bir şey yazmadı kaldı konu.

Lütfen duyarlı olun hassas olun. Duyarsız olmamızı istiyorlar bırakmayın onlara bunu.

gtümüze 18lik inşaat çivisi çakıldığında herkes bağıracak ama iş işten geçmiş olacajk hocam.

bu konu için söylüyorum. yoksa nükleer için geç bile kalındı bence.

ha onu hakkıyla yapabilsek ne ala ama bi yerde onun da dalgasını yeriz.

Ağaçların insan sağlığına olan zararlarını açıklarlar yakın zamanda. Bunu destekleyen tipler de çıkar ortaya hemen. Bu hep böyle oldu, böyle olmaya devam edecek ne yazık ki.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

Klasikleşen öldük bittik haberlerinden biri olayın özü tam açıklanmıyor. Gençleştirme yapılacak yani kesicez yerine yenisini dikicez deniyor haberde bu kötü mü? Kerestecilere sitesine bakıyorsun tee anasının amı iskandinavya ülkesinden tomruklar getirmiş adamlar onlar ağaçlarını kesip Türkiye'ye kadar yollayabiliyor ve ülkeleri ağaçsız kalmıyorsa rahat olun Türkiye'de ağaçsız kalmaz.

Hacı harbiden böyle mi düşünüyorsun? Yani iskandinavya dan geliyor onlar ağaçsız kalmıyor biz mi kalıcaz diye?

Evet hocam. Her yerde bu işlem yapılıyor...

Her yerde nasıl yapılıyor hocam? Direk ormanda 50 yılda yetişen büyüyen ağacı kes sonra yerine yenisini dik 50 bekle şeklinde mi oluyor? öyleyse 5 yıl sonra 1 tane yetişkin ağaç kalmayacak 45 yıl onların yetişmesini mi bekleyeceğiz? 

Amacım senden bilgi almak yanlış anlaşılma olmasın. İnsanlar bu olaya nasıl bakıyor anlamak istiyorum.

AKP yaptı diye iyidir diyenlerden değilsin dimi?

Orman mühendisi değilim hocam teknik olarak bilgim yok... Bahsettiğim olay dünyanın diğer ülkelerinde de olduğu kiralanan ormanlarda ki ağaçları şirketler kafasına göre kesemez buna devlet izin vermez zaten belirli kıstasları mevcuttur...

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
Toplam Hit: 3511 Toplam Mesaj: 27
orman katliyam ağaçlar oksijen