Yeniden Web Tasarıma Dönüyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

müridler selam.

daha önce okulda c# asp.net ile visual studio da web tasarımı yapmıştım. bunun yanında biraz php görmüştüm dreamweaver ile beraber.

şimdi hobi olarak tekrar kendi çapımda web tasarımı yapmak istiyorum. fakat geçen zaman sürecinde baya değişiklik olmuş. sitelerde inceliyorum wordpress ile çok güzel şeyler çıkıyor ortaya. varmıdır elinizde ders videolar olan ve kurulumuyla ilgili yardımcı olabilecek hayırsever :)

saygılar...

Kendi şansımı yaratırım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Öyle çelişkili cümleler kurmuşsun ki web tasarımını ilk defa mı öğreneceksin yoksa gerimi döneceksin belirleyemedim. Web tasarım diyorsun, c#, aspx, visual studio, wordpress diyorsun, aspx diyosun php diyorsun anlamadım hocam.

sana önerim önce w3schools tan istediğin şeyi öğrenmen.

önce eğer bilmiyorsan HTML etiketlerini, W3C standartlarını,

Sonra CSS,

Sonra php VEYA asp.net MVC VEYA asp.net öğrenmen

En son ise SQL syntax'ını ve bir adet RDBMS öğrenmeni tavsiye ederim..

Wordpress felan diyorsan zaten bunlarla işin yok söylediklerinle alakasıda yok.

DrKill tarafından 18/Ağu/13 20:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    SALDIRAY bunu yazdı

müridler selam.

daha önce okulda c# asp.net ile visual studio da web tasarımı yapmıştım. bunun yanında biraz php görmüştüm dreamweaver ile beraber.

şimdi hobi olarak tekrar kendi çapımda web tasarımı yapmak istiyorum. fakat geçen zaman sürecinde baya değişiklik olmuş. sitelerde inceliyorum wordpress ile çok güzel şeyler çıkıyor ortaya. varmıdır elinizde ders videolar olan ve kurulumuyla ilgili yardımcı olabilecek hayırsever :)

saygılar...

başını okudugumda cms yazıcan sandım ama wordpress kurulumu filan diyosun :S sen phpden başla en iyisi http://www.phpdersleri.org benim sitem arada karalıyorum

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

hocalar şöyle söliyim,

yıl 2007 o zamanlar php ile dreamweaver da tasarım yapıyoduk flash kullanarak :)

sonra sql veritabanı ile asp.net gösterdiler biraz ama bişey anlamamıştım o zaman.

tamam sıfırdan başlayalım en doğrusu böyle olucak sanırım? nerden başlamalı?

Kendi şansımı yaratırım...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek

programlama mantigin yoksa hic baslama 

misal ben liseden unide 5 10 farkli programlama dili gormusundur 

ama is algoritmaya uretmeye gelince canim sikilo olmuyo :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek

Hacı senin zamanında yaptığın şey web yazılımmış, web tasarım farklı bir olay web işleri 3 e ayrılıyor

1 user interface designer

2 front end developer

3 back end developer

bunlardan en az birisi ile başlamak lazım, benim görüşüm sadece bir alanda uzmanlaşmak diğerleri hakkında bilgi sahibi olmak. R10 daki gibi wordpress site kurup adsense reklam dayamakla webmaster olunmuyor maalesef...

öncelikle hangisinden başlayacaksın ona karar ver yoksa 100 tl ye web sitesi yapıyorum diyenlerden olursun ve sektörde 1 adım ilerleyemezsin...

SpermMan tarafından 19/Ağu/13 10:14 tarihinde düzenlenmiştir

-
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

döndün mü hacı?

arbeit macht frei
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

o zaman hafiz hizli atlamk istiyorsun sanrim wordpress'in otomatik kurulumu var zaten. tek yapman gereken wordpress'in sikistirilmis dosyalarini indirip sunucuya atmak ve sitenin adresini yazmak geri kalaninin wordpress hallediyor. isin gercegi gunumuzde bir cok hosting firmasi cms leri otomatik olarak kurabilecegin yazilimlara sahipler sen sadece cms adini seciyorsun ve o sana otomatik kuruyor bir iki kere tiklamakla.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    1234567B bunu yazdı

döndün mü hacı?

aklıma geldi bi anda :D

interfector tarafından 02/Eyl/13 04:16 tarihinde düzenlenmiştir

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

döndün mü hacı?

aklıma geldi bi anda :D

:D ahaha

arbeit macht frei
Toplam Hit: 1253 Toplam Mesaj: 10