folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Yerel Disk D Yi Yerel Disk C İle Birleştirme

Yerel Disk D Yi Yerel Disk C İle Birleştirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, elimde 2 TB'lık hard disk var. Bilgisayara format atarken bunu 2 bölüme ayırmıştım. Fakat şimdi tek parça halinde kullanmak istiyorum. Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere Yerel Disk D'yi Yerel Disk C'ye aktarmak yani birleştirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber
    Cyber's avatar
    Erkek

Disk Yöneticisine girceksin,

D partitionu sileceksin (D sürücüsündeki herşey silinecek)

Sonra C üzerine gelip Bölümü genişlet diyeceksin, 1 tb alan ayrılmamış olarak gözükecek onu ekleyeceksin ve son diyeceksin.

MCSE,MCDST gokhan@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek
    Cyber bunu yazdı

Disk Yöneticisine girceksin,

D partitionu sileceksin (D sürücüsündeki herşey silinecek)

Sonra C üzerine gelip Bölümü genişlet diyeceksin, 1 tb alan ayrılmamış olarak gözükecek onu ekleyeceksin ve son diyeceksin.

C üzerindeyken Birimi Genişlet seçeneği aktif olmuyor. Dediğin gibi D yi silmiştim.

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

https://www.teknomobil.org/576-partition-magic-v80-turkce-full.html 

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek

3. parti bir program olmadan halledemez miyim bu işi? Partition magic'i bende duymuştum. Fakat hatalarla karşılaşıldığını okudum internetten.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Windows'un disk yönetimi uygulamasından yapabilirsin. Şu an aşağıdaki imajda ayrılmamış alan olmadığı için işaretlediğim seçenek aktif görünmüyor ancak ayrılmamış alan varsa aktif olacaktır ve o alanı istediğin yere aktarabilirsin.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Windows'un disk yönetimi uygulamasından yapabilirsin. Şu an aşağıdaki imajda ayrılmamış alan olmadığı için işaretlediğim seçenek aktif görünmüyor ancak ayrılmamış alan varsa aktif olacaktır ve o alanı istediğin yere aktarabilirsin.

Yok olmuyor işte. Disk Yönetimi bölümünde iken Yerel Disk D'nin üzerine gelip Birimi Sil dedim. Sonra Yerel Disk D Ayrılmamış alan olarak gözüktü. Ardından C'nin üzerinde iken Birimi Genişlet seçeneği aktif olmuyor işte.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanCer
    CanCer's avatar
    Erkek

3. Parti programlarla yap gitsin. Ease US kullanıyorum bu güne kadar hiç sorun yaşamadım. Windowsun yöneticisinde sende olduğu gibi pasif olan işlemler bu programla sorunsuz yapılıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

c sistem dosyalarini icerdigi icin windows diskpart bu isi yapmaz hocam ancak 3. parti yazilimlarlayapabilirsin. zamanin behrinde bi pcde basima geldiydi 25 gb alan vermisler c ye alan yetmiyordu genisletemiyordum mecbur 3.parti yazilimla cozdum

delimiyim ben?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Gparted işini görür live cd çek hallet iyi iş görür

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 2960 Toplam Mesaj: 10
hard disk birleştirme c ile d yi birleştirme