Yerli Akıllı Telefon T40

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Arkadaşlar girişim hakkında ne düşünüyorsunuz? 3 aya kadar piyasaya sürülmesi bekleniyormuş. Almayı düşünür müsünüz? 2007 tarihinde olması gerekiyor tam emin değilim. Turkcell Osmangazi Üniversitesinde seminer için gelmişti. Orada bir dinleyici öğrenci arkadaş şu soruyu sormuştu. ""Turkcell güçlü bir firma neden kendi cep telefonunu üretmiyor?" 

Adamlar; alıp satmak daha karlı olduğu için ve piyasadaki diğer markalarla yarışamanın çok zor olacağını düşündükleri için böyle bir projelerinin olmadığını, söylemişlerdi.

Ben de hakkaten üzülmüştüm, belki yapsalar iyi olur diye düşünmüştüm. Şimdi yapıyorlarmış piyasaya çıksın da bir görelim bakalım. Gerçi daha yeni telefon da aldım :(

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    yerli falan değil sadece tasarımı ve içindeki romu türk mühendislere ait.geriye kalan her şey çin mali.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Maalesef buna bir çare bulamadılar, beyaz eşya aldık hadi dedik Türk malı olsun (Arçelik) içindeki birçok elektronik parça çin malı. Bir elektirk kesintisinde parça bozulduğu için değiştirmeye geldiler oradan biliyorum. :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tutum bunu yazdı

Maalesef buna bir çare bulamadılar, beyaz eşya aldık hadi dedik Türk malı olsun (Arçelik) içindeki birçok elektronik parça çin malı. Bir elektirk kesintisinde parça bozulduğu için değiştirmeye geldiler oradan biliyorum. :)

bir cok buyuk firma hatta alayi cinle calisiyor. malzeme kalitesi ayni ama iscilik ucuz oldugu icin cinde toplaniyor.

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Turkcell-6-Ayda-Akilli-Telefon-Uretti-Apple-Halen-5s-Cikarmadi-183065/

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ONEMINUTE bunu yazdı
    tutum bunu yazdı

bir cok buyuk firma hatta alayi cinle calisiyor. malzeme kalitesi ayni ama iscilik ucuz oldugu icin cinde toplaniyor.

Ona bakarsan yılların Japon devi Sony bile Çin'de yaptırıyor ama ürünleri taş gibi.Peki neden ? Adamlar üretim esnasında belli bir standartta üretiyorlar cihazları.Zaten T40'lar ilk sene Çin'de üretilip sonrasında Türkiye'de montaj yaptırılacakmış.Bataryası bile ZTE üretimi bu telefonun.Kısacası elektronik çöp.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

zaten t11 kullaniyorum cokta memnunum. t40 fais bi fiyat olmazsa kesin alirim.

Anarsistherif...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Artık bu ve benzeri ürünlerde hatta diğer teknolojik gelişmelerde milliyetçilik aramak ya da cihaza milliyetçilik yükleyerek satış yapmayı beklemek saçma bence. Bu zihniyette üretilip reklamı yapılan bir ürünün pek de sağlam olmayacağı kanısındayım.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Abi nolur elestirmeyin. Bazilari cikmis nette iphone samsung ile karsilastirmis olmuyor yani. ilk defa boyle bir sey cikti tiridentten iyidir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Diğer konuyu görmemişim ben telefonlar kısmına bakmışım sanırım. Diğer konuda bir yorum var şöyle diyor, içindeki her parçanın Türk Malı olması gerekmiyor önemli olan marka değeri yaratmak. Diğer birçok firma da bütün parçalarını kendisi üretmiyormuş. Ben de sonrada düşününce mantıklı geldi bu fikir. Belki ileride bazı parçalarını kendisi üretmeye başlayarak kendini geliştirir ve tam anlamıyla bütün parçaların Türk yapımı olan bir telefon yapabilirler. Mantıklı bence.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

reklamlar

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
Toplam Hit: 1367 Toplam Mesaj: 11