folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder YGS Biyoloji'ye Nasıl Çalışılmalı ?

YGS Biyoloji'ye Nasıl Çalışılmalı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.Sizlere bir sorum varda.12.sınıfa geçtim.Sayısalcıyım.

İstediğim bölüm MF4 ile almakta.

Sorum şu.Şimdi biyolojiye biraz hazırlanayım dedim.

Hep ezber disakkarit felan böyle konular.

YGS'ye daha 6 ay var.Ben şimdi çalıştığım biyoloji konularını 6 ay sonra hatırlamam epey zor gözükmekte.

Ne yapmalıyım arkadaşlar öylece kaldım.Umarım sizden yararlı bir cevap gelirde kafamdaki şu soru işareti gitsin.

Yoksa çalışınca bile anlamıyorum :)

Tanrı Türkü Korusun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

sınava bu kadar çalışan insanlar olduğunu görmek beni korkutuyo gerçekten neyse çalışayım ben de madem umarım istediğin bölümü kazanırsın sen de :D

slanger tarafından 10/Eyl/15 02:16 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

hoca şimdi şöyle düşün, sikindirik bir online oyunu oynarken dahi karakterimiz bişeyler kestikçe experience alır, zaman geçtikçe güçlenir, bizim de reflekslerimiz hızlanır bi süre sonra otomatiğe bağlarız.

heh işte insan beyni tam olarak böyle çalışmakta, herhangi bir konuyu öğrenirken, bu biyoloji olsun uzaya çıkış olsun vs her daim beynimize onunla ilgili jimnastik yaptırmalıyız ta ki o davranış bizim için rutine binene kadar. uzaya çıkanlar da çıkmadan önce zibilyon kere simülasyona girer mesela. sen de biyolojiye hakimiyetini böyle sağlayacaksın, bir süre sonra yorum sorusu olsun ezber sorusu olsun tak tak çözmeye başlayacaksın, mesele bir kere yapıp bırakmak değil, ara ara sürekli tekrar etmekte ve bir anda hepsini yüklemek yerine sürece yaymakta. kolay gelsin

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Lisedeyken bende Final dergisi yayınlarının kalın bir biyoloji kitabı vardı. Böyle detaylı konu anlatımı, sonra çözümlü sorular sonra da testler. Bir a4 kağıdı ortadan ikiye ayırırdım, konu anlatımının özetini çıkarırdım sanki ders notu hazırlıyormuş gibi. Sonra çözümlü soruları çözerdim, hatam varsa düzeltirdim. Sonra testlere geçerdim, testte eğer çok yanlışım çıkarsa başka bir kaynaktan konuyu tekrar çalışırdım(videolu anlatımlar olabilir). 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLaBLa
    BLaBLa's avatar
    Erkek

Kestirme yok hocam. Icerik olarak gerçekten iyi ve yeterli olacağını bildiğin bi kitabı satın alıp tüm konu anlatimlarini A-Z ye, testleriyle birlikte bir kez bitireceksin. Yanlışlarına da bakacaksın. Sonra bunu bir de iyi olduğunu bildiğin bir soru bankası ile yapacak, yanlislarini konu anlatımdaki ilgili konunun ilgili kısmını da tekrar ziyaret ederek kontrol edeceksin. Baska birseye ihtiyaç da yok. 3 ayın kaldı ise iş bittiğinde, cozdugun her bir deneme sana gerekli tekrarı zaten yaptıracak. Onlarda da her defasında yanlışlarını kontrol edip ogrenmediginden mi, unuttugundan mi, dikkatten mi hata yapmış son bakacaksın... Hepsini yaptı isen sonlara doğru fullemeler başlar zaten ve gerçek sınavda da kazaya denk gelmezsen büyük ihtimalle full cekersin..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek

A4 kağıda renkli kalemlerle konuları sıkıştırıp sıkıştırıp yazıyorsun.(bu senin atmayacağın özet kağıdın oluyor )Daha sonra konu konu test çözüyorsun.Sonra yanlışlarının neden yanlış olduğunu kendin buluyorsun (özetlerden notlardan vs. ).  eğer kendin ikna olmadıysan şüpheye düştüysen işte o zaman gidip hocaya soruyorsun.Doğru cevapların olursa onlar cepte,sen her zaman yanlışının peşinde ol.Yolun açık olsun.(Tabii çalışma yöntemlerinin  verimliliği kişiden kişiye değişmektedir :D ) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek

Teşekkürler arkadaşlar değerli yorumlarınız için.Yorumlarınızı okuyara ve birazda netten araştırarak şu sonuca vardım.

-Konuyu oku güzel bir basit ama detaylı bir konu özeti çıkar.

-Daha sonra konu özetini 5-6 dk boyunca oku önemli yerleri kafaya kazı.

-Konu özetini okuyup gözden geçirdikten sonra 1 test çöz.

-Daha sonra konu özetine bakmadan 2-3 test çöz :D

Tanrı Türkü Korusun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek

mesajim bulunsun 

Toplam Hit: 747 Toplam Mesaj: 8
ygs lys