Yığma Tuğla İle Normal Bir Evin Fiyat Farkı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhabalar, tarlaya bir bağ evi yaptırmak istiyoruz ancak yine her canım milletimin büyük ustaları kafamızı karıştırdı.

Şimdi biz ucuz olsun diye yığma tuğla yada biriketten duvar örüp üstüne de çatı oturtalım diyodum(sütun kiriş yok) ve tabi bunu uygun  normal bir temel. tavan betondan olmayacak ucuz olursa çatıyı kaplatacağız ılmazsada ince birşeyle tavan yapacağız.

Ama birileri de diyoki normal ev yaptır tavanı betondan yaptır yukarı katta 1 metre daha duvar örer çatı oturtursun ne olur 2. katın olur.  maliyet sadece üst katın duvar tuğlası ki çok az olacak bir de kapı pencere maliyeti olur sadece diyolar.

Şimdi benim anlamadığım yukarı çıkmak için sutun kiriş yapılıp daha adamakıllı bir temel atılması ve evin 1. katının tavanının betondan olup yukarı katın tabanı olması gerekmiyor mu? e bu da demir çimento demek değil mi? Neden herkes yeaaakk yiaaaaa bişşşiii tutmaz diyo anlamıyorum,  ustalara sorunca bodrum kat yaptır bişşşi tutmaz kepçe zaten gelecek diyo mesela, ben mi anlamıyorum yoksa onlar mı başka birşey anlatmak istiyor. bu bodrum bir sürü çimento bir sürü kolon bir sürü demir demek değil mi?

şimdi ben kabaca bir 70 80 m2 lik buryığma tuğla dan yapılma, temelli, duvarlı, çatılı evin fiyatını sordum 30 dediler yeni yapmışlar, bunu normal yaparsak ne kadar onu araştırıyorum. 

burada muhakkak bu işleri yapan birisi vardır diye sormak istedim.

eğer ciddi bir fark olmazsa ya yığma tuğladan tek kat 80m2 ya da normal ev yapıp tek kat ama 2. katı çıkma kattanolan 100m2 bir yerin KABA inşaatının ne kadar bir maliyet farkı olur acaba? 

ya da 80m2 yığma tuğladan tek kat bir evin kabasıyla 80m2 yine tek kat normal bir evin(sütun kiriş beton tavan) maliyet farkı ne kadar olur?(telem duvar çatı)

erebos tarafından 06/Şub/20 15:42 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Herkesin lafına uyarsan, bağ evi olur çiftlik evi. Ruhsatsız olduğu için de mühürlenir ve yıkılır. Üstelik yüklü de yatırım yapmış olursun. Sen bildiğin gibi yap, ama sağlam yap.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı

Herkesin lafına uyarsan, bağ evi olur çiftlik evi. Ruhsatsız olduğu için de mühürlenir ve yıkılır. Üstelik yüklü de yatırım yapmış olursun. Sen bildiğin gibi yap, ama sağlam yap.

İşte eğer fazla fark olmayacaksa sağlamından yaparız sorun değil ama acaba ne kadar açılmamız gerekecek

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Bir kere işin içine girdiğin zaman, gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Önceden öngörülmeyenler çıkıyor. Su, elekrik, atıksu gideri, Foseptik çukuru, ısıtma, mangal köşesi ve dahası. Paran olduğu kadarını yapar, gerisini ertelersin. Önceden bir şey söylemek zor oluyor. Zaten zemine beton döktüreceksen, bence direkleri de döktür. Betonu kendin yapacaksan, ek iş çıkacak ve zorlanabilirsin. Zeminde beton kullanmayacaksan, hiç direklere girme.

Bir de hazır evler var, Prefabrik. Onları da sor. Belki daha hesaplı olabilir.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı

Bir kere işin içine girdiğin zaman, gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Önceden öngörülmeyenler çıkıyor. Su, elekrik, atıksu gideri, Foseptik çukuru, ısıtma, mangal köşesi ve dahası. Paran olduğu kadarını yapar, gerisini ertelersin. Önceden bir şey söylemek zor oluyor. Zaten zemine beton döktüreceksen, bence direkleri de döktür. Betonu kendin yapacaksan, ek iş çıkacak ve zorlanabilirsin. Zeminde beton kullanmayacaksan, hiç direklere girme.

Bir de hazır evler var, Prefabrik. Onları da sor. Belki daha hesaplı olabilir.

Pahalıya geliyolar, tek kar ı hiç kafan ağrımıyo direk yapıp geçiliyo ama tabi karşılığını da alıyolar

Toplam Hit: 850 Toplam Mesaj: 5
inşaat