Yös Hakkında Döküman İsteği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

yös diye birşey varmış bununla ilgili son yıllarda çıkmış sorular konu anlatımları soru bankaları vs pdf olarak lazım elinde olan varmı?

yada videolu da olabilir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Türki cumhuriyetinden başka vatandaşlığın var mı ?

Love is nothing without fucking.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

benim yok fakat benim 300 350 arası uluslarası imam hatip okuyan öğrenci kardeşlerim var. bunlar üniversite için yös e giriyorlar vs onun için sormuştum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

varsa ne oluyor hocam bu olaydan bi haberim ? yurtdisinda dogmus sonradan Turkiyede Turkiye vatandasligini almis biri bu sinavdan faydalanabilir mi ? 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    Biyoteknoloji bunu yazdı

varsa ne oluyor hocam bu olaydan bi haberim ? yurtdisinda dogmus sonradan Turkiyede Turkiye vatandasligini almis biri bu sinavdan faydalanabilir mi ? 

evet

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

nasil oluyor hocam nette az arastirdim da lise falan diyolar ben lise sona kadar turkiyede okudum yurtdisi dogumluyum tc vatandasligina sonradan gectim simdi ben unilerin yaptigi sinava hic bir sorun olmadan yos den faydalanip girebiliyor muyum yani ? 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

türk vatandaşlığınızın olmamasi gerekiyor arkadaşlar be her ünjversite kendi yösünü yapiyor o yuzden hepsine ayri ayri girip ayri ücret ödüyorsunuz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

türk vatandaşlığınızın olmamasi gerekiyor arkadaşlar be her ünjversite kendi yösünü yapiyor o yuzden hepsine ayri ayri girip ayri ücret ödüyorsunuz

Yalnış bilgi verme hocam. "Doğumla yabancı uyruklu olup daha sonra Türkiye Cumhuriyeti (T.C) vatandaşlığına geçen çift uyrukluların", başvuruları geçerli

DEU için yönerge şöyle: 

Adaylardan lise son sınıfta olmaları ya da mezun durumda bulunmaları koşuluyla;

a) Yabancı uyruklu olanların,

b) Doğumla Türk vatandaşı olup da İçişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlığından çıkma izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocuklarının Türk Vatandaşlığı Kanunu uyarınca aldığı Tanınan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olduklarını belgeleyenlerin,

c) Doğumla yabancı uyruklu olup daha sonra Türkiye Cumhuriyeti (T.C) vatandaşlığına geçen çift uyrukluların,

ç) TC uyruklu olup, 01.02.2013 tarihinden önce ortaöğreniminin (lise) son üç yılını, 01.02.2013 tarihinden sonra ise tamamını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hariç yabancı bir ülkede tamamlayanların (MEB nezdinde açılmış Türk okulları dahil),

d) KKTC uyruklu olup, KKTC’de ikamet eden ve KKTC’de ortaöğrenimini (lise) tamamlayan GCE AL sınav sonuçlarına sahip olanlar ile 2005-2010 tarihleri arasında diğer ülkelerdeki kolej ve liselere kayıt yaptırıp eğitim alarak GCE AL sınav sonuçlarına sahip olanlar veya sahip olacak olanların (DEYÖS sınavına girmek koşuluyla),

başvuruları kabul edilir.

bykamu tarafından 25/Ağu/15 19:59 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

o zaman şöyle diyelim sadece türk vatandaşlığı olmamalı yani ya çift vatandaşlık olacak yada türk vatandaşlığı olmayacak

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

lan olm döküman diyom alo :D

Toplam Hit: 777 Toplam Mesaj: 10
bankası soru konu yös anlatımı