Youtube Çok Yavaş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

dostlar nedense son zamanlarda youtube çok yavaşladı  pc de. internet hızı ve ping normal. download yaparken bir problem görünmüyor ama youtube dan bir video açınca 480p de zor oynatıyor. daha birkaç ay önce fullhd de hiç takılmadan oynatabiliyordum. internet 32Mbit vdsl2 firma: fixnet. ayrıca çok ilginç bir geçici çözüm buldum. youtube yavaşlamasını araştırırken bazı forumlarda zenmate kurun chrome a denişmiş. ben de kurdum ve youtube düzeldi fullhd leri rahat oynatabiliyorum. zenmate 7 günlük beleş vpn mi veriyor ne anlamadım.7 gün bitmeden bir çözüm bulmam lazım bazı dizileri izliyorum youtubedan. zenmate kurunca niye düzeltidiğini anlayabilirsek çözüme ulaşabiliriz büyük ihtimalle. yardımınızı esirgemeyin dostlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    acikistihbarat bunu yazdı

dostlar nedense son zamanlarda youtube çok yavaşladı  pc de. internet hızı ve ping normal. download yaparken bir problem görünmüyor ama youtube dan bir video açınca 480p de zor oynatıyor. daha birkaç ay önce fullhd de hiç takılmadan oynatabiliyordum. internet 32Mbit vdsl2 firma: fixnet. ayrıca çok ilginç bir geçici çözüm buldum. youtube yavaşlamasını araştırırken bazı forumlarda zenmate kurun chrome a denişmiş. ben de kurdum ve youtube düzeldi fullhd leri rahat oynatabiliyorum. zenmate 7 günlük beleş vpn mi veriyor ne anlamadım.7 gün bitmeden bir çözüm bulmam lazım bazı dizileri izliyorum youtubedan. zenmate kurunca niye düzeltidiğini anlayabilirsek çözüme ulaşabiliriz büyük ihtimalle. yardımınızı esirgemeyin dostlar.

Hocam normalde internette herhangi bir yere giderken en iyi yoldan gitmen gerekiyor fakat çeşitli sebeplerden dolayı paketlerin bozuk yola veya trafiğe takılabiliyor :)

Yurtdışındaki bir VPN ile girdiğinde rota veya eriştiğin sunucu değiştiğinden hız sorunu yaşamayabiliyorsun.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı
    acikistihbarat bunu yazdı

Hocam normalde internette herhangi bir yere giderken en iyi yoldan gitmen gerekiyor fakat çeşitli sebeplerden dolayı paketlerin bozuk yola veya trafiğe takılabiliyor :)

Yurtdışındaki bir VPN ile girdiğinde rota veya eriştiğin sunucu değiştiğinden hız sorunu yaşamayabiliyorsun.

dostum teşekkürler cevabın için. biraz detaylı açıklayabilir misin ? sadece youtubeda olup ta diğer sitelerde olmayış sebebi nedir anlayamadım. hattımda bir problem yok saha dolabına yakındayım. hat zayıflaması vs yok. paketlerin bozulması neden oluyor açıklayabilir misin ? ya da trafiğe takılması niye oluyor. mesela yakında bir başka yerde farklı bir internet bağlantısından sorunsuz izleyebiliyorum 720p lik videoları üstelik 8 mbit hızla izliyorum. benim 32 mbit hızım olmasına rağmen oluyor bu sorun. mh ye arıza kaydı bıraktım ama bilgisayar kaynaklı deyip kapatmışlar kaydı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tayyip yüzünden. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

bilgisi olan yok mu arkadaşlar ? zenmate eklentisi neleri değiştiriyor da youtube hızı düzeliyor detaylıca anlatın bana lütfen.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hükümet gizliden bazı sitelere facebook, youtube, twitter gibi yavaşlatma uyguluyor. 

ttnet' i konuyla ilgili aradığımda sorunun facebook kaynaklı falan olduğunu zırvalayıp kapatmışlardı.

zenmate kurup başka bi lokasyondan giriş yaptığımda ise son sürat servis hizmeti alıyorum.

sözün özü, hükümet kapatarak çözüme ulaşamayınca, gizliden gizliye böyle metotlarla önünü kesmeye çalışıyor insanların.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 1183 Toplam Mesaj: 6
youtube yavaşlama