folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Youtube İçerik Üretmek İçin Kaynak Tavsiyesi

Youtube İçerik Üretmek İçin Kaynak Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavi5
    mavi5's avatar
    Erkek

merhaba,

Youtube'ye içerik üretmeye başlıyorum fakat videolarımda Video ve Fotoğraf kullanımı için stock görsel siteleri arıyorum. piyasada zilyon tane free site var ama ben free olmasını istemiyorum. çünkü aradığını çoğu zaman bulamıyorsun video ve fotoğraf olarak. Aramızda bu işin içerisinde olanlar, deniz derya olan bu stock siteleri içerisinde en geniş fotoğraf ve video yelpazesine sahip olanı tavsiye edebilir mi? ya da en azından bu iş için kullandığınız siteleri avantaj fiyat oranına göre değerlendirip tavsiye verebilirse sevinirim.

kategori olarak; bilim kategorisi üzerinde çalışmayı düşünüyorum. işe profesyonel bir şekilde başlamam gerekiyor. gerekli ekipmanlarım var. sadece stock görsel olayında kararsızım. 

saygılar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opsiyonel
    opsiyonel's avatar
    Erkek

Selamlar beğendiğiniz ücretli görselleri " Nohat - Free for designer " bu siteden ücretsiz indirebiliyorsunuz bi gözat istersen. 

imza
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

en bilindik olanı shutterstock.com 

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavi5
    mavi5's avatar
    Erkek
    opsiyonel bunu yazdı

Selamlar beğendiğiniz ücretli görselleri " Nohat - Free for designer " bu siteden ücretsiz indirebiliyorsunuz bi gözat istersen. 

hocam sonraki süreçlerde telif problemiyle uğraşmak istemiyorum. Ama yinede bilgin için çok teşekkürler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavi5
    mavi5's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

en bilindik olanı shutterstock.com 

evet ama keşke fiyatıda biraz uygun olsa alırdım fakat gördüğüm kadarıyla kredi olayı var. mesela 50 kredilik hesap aldın aylık diyelim 70-80 video indirmem gerekirse limiti aşıyorum demek oluyor. fiyatı buna göre daha cazip olan varmıdır?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opsiyonel
    opsiyonel's avatar
    Erkek
    mavi5 bunu yazdı
    opsiyonel bunu yazdı

hocam sonraki süreçlerde telif problemiyle uğraşmak istemiyorum. Ama yinede bilgin için çok teşekkürler

o zaman tavsiyem envato olur ama sadece görsel yok stok video ses vb birçok içerik sunuyor aylık 7 dolar gibi bir fiyatı vardı. 

imza
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavi5
    mavi5's avatar
    Erkek
    opsiyonel bunu yazdı
    mavi5 bunu yazdı
    opsiyonel bunu yazdı

o zaman tavsiyem envato olur ama sadece görsel yok stok video ses vb birçok içerik sunuyor aylık 7 dolar gibi bir fiyatı vardı. 

bunu değerlendireceğim hocam çok teşekkür ederim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

yalnız ücretsiz de olsa indirirken dikkat etmen lazım, birçok ücretsiz görsel ayrıca ticari kullanım için bedel istiyor veya ticari kullanım hariç diyor. envato'da ticari olarak da müsaade edilen görselleri arayıp aralarından seçebilirsin. çok büyük bir site. abonelikle çok uyguna geliyor içerikler. görselden ziyade milyon çeşit içerik var.

bir de işini görecekse yapay zekayla da görsel üretebilirsin bence. ama herhakde yetmeyecektir senin içeriğine göre.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavi5
    mavi5's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

yalnız ücretsiz de olsa indirirken dikkat etmen lazım, birçok ücretsiz görsel ayrıca ticari kullanım için bedel istiyor veya ticari kullanım hariç diyor. envato'da ticari olarak da müsaade edilen görselleri arayıp aralarından seçebilirsin. çok büyük bir site. abonelikle çok uyguna geliyor içerikler. görselden ziyade milyon çeşit içerik var.

bir de işini görecekse yapay zekayla da görsel üretebilirsin bence. ama herhakde yetmeyecektir senin içeriğine göre.

hocam bu değerli tavsiyelerini mutlaka dikkate alacağım. Yapay zeka olayına bakmadım onada bakayım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    mavi5 bunu yazdı

hocam bu değerli tavsiyelerini mutlaka dikkate alacağım. Yapay zeka olayına bakmadım onada bakayım.

hocam o zaman şunu da bırakayım. stable diffusion biraz daha uğraştırır eder ama localde çalıştığı için telif namına sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. bir de adobe firefly var o daha hazırcılar için, yine de güzel şeyler çıkabiliyor. geçen yazıyordu ticari kullanıma uygun vb gibi birşeyler tam anlamadım. hoşuna giderse ayrıca bakarsın. onu da 60 tl aylık fotoğrafçı paketi ile kullanıyorum. ama ücretsiz de hizmet veriyor galiba tam çözemedim.

stable diffusion ile ilgili şu videoyu bırakayım. tabi bunlara tam istediğin şekilde görsel yaptırmak pek mümkün olmuyor. ancak en azından SD için birçok farklı tema kullanma imkanın var. mesela midjourney iyi güzel ama belli birkaç tema etrafında dönüyor tüm görseller. firefly da aynı o açıdan. son olarak bazen SD ile birşeyler çizdirip photoshop yapay zekası ile biryerlerini değiştiriyorum. kendi çapımda hevesimi tatmin edecek işler çıkıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=DcwH_95F_pU 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavi5
    mavi5's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    mavi5 bunu yazdı

hocam o zaman şunu da bırakayım. stable diffusion biraz daha uğraştırır eder ama localde çalıştığı için telif namına sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. bir de adobe firefly var o daha hazırcılar için, yine de güzel şeyler çıkabiliyor. geçen yazıyordu ticari kullanıma uygun vb gibi birşeyler tam anlamadım. hoşuna giderse ayrıca bakarsın. onu da 60 tl aylık fotoğrafçı paketi ile kullanıyorum. ama ücretsiz de hizmet veriyor galiba tam çözemedim.

stable diffusion ile ilgili şu videoyu bırakayım. tabi bunlara tam istediğin şekilde görsel yaptırmak pek mümkün olmuyor. ancak en azından SD için birçok farklı tema kullanma imkanın var. mesela midjourney iyi güzel ama belli birkaç tema etrafında dönüyor tüm görseller. firefly da aynı o açıdan. son olarak bazen SD ile birşeyler çizdirip photoshop yapay zekası ile biryerlerini değiştiriyorum. kendi çapımda hevesimi tatmin edecek işler çıkıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=DcwH_95F_pU 

Ellerin dert görmesin :)

Toplam Hit: 606 Toplam Mesaj: 11
youtube stock tavsiye