folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Youtube Kısıtlı Mod Sorunu

Youtube Kısıtlı Mod Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar telefonumdan düne kadar izleyebildiğim klipleri videoları müzikleri bugün bir saçmalık ile izleyemiyorum.

Bu video kısıtlıdır.Bir google apps hesabıyla oturum açın diyor.

Hesap açık.Kıstılama modu kapalı.Açıp da kapattım.Teelfonu açıp kapadım.Ccleaner ve kendi programyla temizledim.Hala açmıyor.Örneğin https://www.youtube.com/watch?v=IwWiclsFzhE bu videoda bunu hata laıyorum.Pc deyken de vpn yi kapatınca

Bu video kısıtlıdır. Bir Google Apps hesabıyla oturum açmayı deneyin. diyor

rapidhacker550 tarafından 23/May/18 21:58 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

uygulamadan mı izliyorsun tarayıcıdan mı hocam ?

acaba uygulamanın kapalı ama tarayıcıda aynı hesapla açık olabilir mi ?

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    crystalmeth bunu yazdı

uygulamadan mı izliyorsun tarayıcıdan mı hocam ?

acaba uygulamanın kapalı ama tarayıcıda aynı hesapla açık olabilir mi ?

hepsi kapalı farklı tarayıcı gizli mod vs vs her şey denendi

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

http://www.webtekno.com/internet/youtube-kisitli-mod-h11559.html

Son dönemlerde oldukça söz edilen YouTube'daki "Kısıtlı Mod" sorununun neden kaynaklandığını ve nasıl çözebileceğinizi anlatıyoruz.

Günümüzün asıl medya kuruluşu gibi bir hal alan ve şimdiki nesilin televizyondan çok daha fazla takip edip video izlediği merkez haline gelen YouTube'da milyarlarca video bulunmakta. Komik videolar, oyun videoları, video klipler, haberler gibi birçok videoların yanı sıra sakıncalı içerikler de bulunabiliyor. Hatta bunların birçoğu şikayet edilmesi halinde kapatılırken bazı videolar YouTube tarafından sakıncalı görünmemesine rağmen sizin düşüncenize göre izlenilmemesi gereken videolar olabilir.

İşte tam bu noktada YouTube'un bir nevi "Aile Filtresi" özelliği olan "Kısıtlı Mod" ortaya çıkıyor. Aktif etmeniz halinde özellikle çocukların izlememesi gerekn videolar engellenmiş ve izlenilemez duruma geliyor. Ancak son dönemde bu herkes tarafından dile getirilmeye başlandı. Çünkü birçok müzik klibi de Kısıtlı Mod'un içine alınarak izlenemiyor.

Kısıtlı Mod'u ilk etapta sadece siz açabilirsiniz diyebiliriz. Yani evinizde tek bir bilgisayar vardır ve çocuklarınızın ya da başkalarının sakıncalı olabilecek videoları görmesini istemiyor olabilirsiniz. Bu noktada Kısıtlı Mod'u etkinleştirmek en güzel çözüm. Aktif etmek için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekli;

1) YouTube hesabınızda oturum açın.
    2) Herhangi bir YouTube sayfasını en alta kaydırıp "Kısıtlı Mod" bölümündeki açılır menüyü tıklayın.
    3) "Bu tarayıcıda Kısıtlı Mod'u kilitle"yi tıklayın.
    4) Bu tarayıcıda Kısıtlı Mod'u kilitlemek için şifrenizi tekrar girin.

Böylelikle tarayıcı üzerinden kısıtlı modu aktif etmiş oluyorsunuz. Yani o tarayıcı üzerinden artık herhangi biri sakıncalı olabilecek videolara ulaşamayacak anlamına geliyor. Tabii buna siz de dahilsiniz.

Peki Tamam, Nasıl Kaldırabilirim?

Eğer Kısıtlı Mod'u aktif eden siz iseniz aşağıdaki adımları uygulayarak bu modu kapatabilirsiniz;

1) Sayfanın alt kısmına gidin ve "Kısıtlı Mod: Açık"ı tıklayın.
    2) Ardından "kapalı" seçeneğini tıklayın.
    3) Kısıtlı Mod'u kilitlediyseniz Kısıtlı Mod'u kapatmak istediğinizi onaylamak için oturum açıp kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz istenir.
    4) Başarıyla oturum açtıktan sonra Kısıtlı Mod'u kapatmak için sayfayı aşağı kaydırın.

Bu adımlardan sonra kısıtlı modu kapatabilirsiniz. Ancak önemli olan detay Kısıtlı Mod'u açan kişinin o modu kapatması gerekli, yani örneğin babanızın Google hesabından bu mod aktif edilmişse sadece babanızın hesabı ile kapatabilirsiniz.

Her Ne Yaptıysam Olmadı, Başka Yolu Yok Mu?

Eveeet, işte asıl sıkıntı burada. Eğer sizin için önemli olan bu başlıksa ya ebeveynleriniz kendi hesabıyla size erişimi kapattı ya da okul, kütüphane, işyeri gibi yerlerde bu sorunu yaşıyorsunuz demektir. Yani sizin direkt olarak Kısıtlı Mod'u kapatma yetkiniz yok, civardaki yetkili bir abi komple kısıtlamış demek ki. Ancak bunun da bir çözümü var elbet. Fakat biraz bilgi gerektiren bir şey.

Aşağıdaki seçeneklerden birini yaparak Kısıtlı Mod'u kapatabilirsiniz.

1) Çıkış Yapma (Yani YouTube'a herhangi bir hesapla giriş yapmadan kullanabilirsiniz. Ancak tarayıcı kilidi aktifse işe yaramayacaktır)
    2) Tarayıcı verilerini sıfırlama (Ki bu tüm verileri sıfırlayacağı için kayıtlı herşeyiniz gidecektir bunu unutmayın)
    3) DNS değiştirme (Bu da %100 bir çözüm olmasa da bu adımı kullananların çoğu başarıya ulaşmış)
    4) VPN kullanımı (VPN de DNS'e göre daha başarılı bir çözüm olarak dikkat çekiyor)
    5) Yeni Tarayıcı Kullanımı (Kısıtlı Mod kilidi tarayıcı üzerinden kuracağı için sizin yeni bir tarayıcı ile YouTube'da takılmanız yeterli olabilir)

PanxeR tarafından 24/May/18 00:10 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

olmuyor hocam baktım bunlara hep

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

aloha varsa android marjette bide onla denermisin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

olmuyor maalesef

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

Konu açılış sorunundan farklı bir sorun yaşıyorum ama ne olduğunu bilmediğimden, konu kirliliği yapmayayım dedim ve yeni konu açmadım. Youtube' de sörf eder iken denk geldi. Hoşuma gideyim ilgili videoları bir izleyeyim dedim. Bunu arattım;

Hz.Muhammed (SAV) hazretlerinin İstanbul fethi ile ilgili hadisi.

لَتُـفْتَحَنَّ  الْقُسْطَنْطِينِيَّةُ فَـلَنِعْمَ  الْأَمِيرُ  أَمِيرُهَا،  وَ لَنِعْمَ الْجَيْشُ  ذَلِكَ  الْجَيْشُ

arama sonuçları burada ancak daha önce karşılaşmadığım şekilde bir sorun yaşıyorum. Sorunun konuyla ilgisinden çok dille ilgisi olduğunu düşünüyorum (aklıma gelen ilk şey propaganda mahiyetli değil idi yani). Sorun ilginç geldiği için merak ettim, konuyu doğrudan o tarafa çekmeyelim lütfen.

Bu aşağıdaki linkte hangi videoyu açsam altındaki resimdeki gibi bir şey açılıyor, öyle duruyor. Aynı anda farklı videolar açtım denedim, şıkır şıkır açılıyor.

https://www.youtube.com/results?search_query=+لَتُـفْتَحَنَّ++الْقُسْطَنْطِينِيَّةُ+فَـلَنِعْمَ++الْأَمِيرُ++أَمِيرُهَا،++وَ+لَنِعْمَ+الْجَيْشُ++ذَلِكَ++الْجَيْشُ

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

sorun an itibariyle yine tekrar etti. 
    tüm güvenli internet profilleri kapalı mtu ayarı yapıldı. pc de vpn açınca düzeliyor ama telefonda onu da açamıyoruz. nasıl aşarız bu kısıtlı modu ?

Toplam Hit: 2599 Toplam Mesaj: 9
youtube youtube kısıtlı mod sorunu