Yüksek Lisans Konusu Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

ankarada yaşıyorum. yüksek lisansa başvuru yapıcam. TEZSİZ olacak şekilde. işim gereği tezli biraz zor olur. işletme mezunuyum

amacım akademisyen olmak değil ya da birşeyleri kanıtlamak değil. memurum buna istinaden derece ve nitelik amaçlı olacak.

şimdi bu konuda bilgisi olan, destek olabilecek varsa gelsin.

bir kaç araştırdığım okuldan  en uygun olanı zaman ve maddi yönden

ahmet yesevi üniversitesi - yönetim bilişim üzerine düşünüyorum. iki kişiyiz zaten uzaktan eğitimi varmış. ya da örgünde olabilir.

başka bu konuda fikir sahibi olan varsa bilgisine ihtiyacım olacak.

başka okul ve bölüm fikri olanda olabilir. 

imzayı bıraktım basıyorum artık
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Konya da Selçuk univ.de sirf bu potansiyeli karsilamak icin sadece cumartesine ders koyduklari yuksrk.lisans vardi.

Tezsiz Endustri muh. Icin isletme diplomasi istiyordu. Sabah erkenden gidip aksama kadar derse girip akşam hizli trenle Ankara'ya dönüyorsun.

Ama suan varmi bilmiyorum. Siteden bakabilirsin.

Guzelde bir bölüm .

*

Yada eskisehir de kolay pratik bir sehir. Ordaki osmangazide de ayni mantik vardi. Dersleri sepmemis iki gune sıkıştırmışlar.  Uzaktan egitim de vardi. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Konya da Selçuk univ.de sirf bu potansiyeli karsilamak icin sadece cumartesine ders koyduklari yuksrk.lisans vardi.

Tezsiz Endustri muh. Icin isletme diplomasi istiyordu. Sabah erkenden gidip aksama kadar derse girip akşam hizli trenle Ankara'ya dönüyorsun.

Guzelde bir bölüm .

*

Yada eskisehir de kolay pratik bir sehir. Ordaki osmangazide de ayni mantik vardi. Dersleri sepmemis iki gune sıkıştırmışlar.  Uzaktan egitim de vardi. 

şehir dışı maliyeti artırıyor aynı zamanda vakit gerekiyor.  maddi yönden sıkıntı tolore edilsede zaman konusunda sıkıntı mevcut. ankara içi daha uygun olucak gibi. ancak dediklerenede bakayım 

imzayı bıraktım basıyorum artık
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

Hacı bir bölümün tezsiz ve tezlisinin çoğu dersi ortak. Tercih edeceğin bölüm ve üniversitenin tezsiz programlarına ve ders gün/saatlerine bak. Sonra bölüm başkanıyla görüş. Tezli seçsem tezsiz derslere gelsem olur mu diye. Kabul ederse hem tezsize para vermezsin hem de kurumunda uzmanlık kadrosu varsa uzmanlığı daha kolay alabilirsin. Ayrıca tezli tezsiz yapmak hizmet puanını nasıl etkiliyor özlüğe danış. Tezlinin getirisi fazlaysa seç tezliyi. Bölümü seversin doktora istersin tezli seni bir adım daha ileriye götürür. Ya da 2. senaryo olarak tezsiz git 1 dönem oku. Puanlar iyiyse 2.dönem tezliye geçmek istiyorum diye dilekçe ver. Kabul olma ihtimali her zaman için vardır. Tezlide yatay geçiş imkanı olması da güzel. 
    İşletme mezunuysan bölüm olarak kolay olsun dersen pazarlama ya da yönetim; zor olsun dersen muhasebe finansman önerebilirim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    dertli bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Guzelde bir bölüm .

*

şehir dışı maliyeti artırıyor aynı zamanda vakit gerekiyor.  maddi yönden sıkıntı tolore edilsede zaman konusunda sıkıntı mevcut. ankara içi daha uygun olucak gibi. ancak dediklerenede bakayım 

Sende haklısın :) 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Tezli ile tezsizin dersleri aynı. Farklar şunlar:

1) Toplaman gereken kredi miktarı,

2) Tez ya da bunun yerine +1 seminer.

Tezsiz yaparsan akademik olarak tıkanır, ileride doktora programlarına başvuramazsın (önceden başvuruluyordu).

Memuriyet açısından getirisi 1 kıdem puanı (1 yıl çalışma) olur. Fazla bir şey bekleme. Teknik bir bölüm olsa ünvanın da değişirdi fakat dediğim gibi en büyük getirisi 1 kıdem puanı.

Lisansüstünde derslere devam olayı çok problem olmaz sanıyorum. Mesleki açıdan aman aman bir şey katıp da bir aydınlanma yaşayacağını sanmıyorum (memur olduğunu yazmışsın).

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 900 Toplam Mesaj: 6
yüksek lisans eğitim önerileri