folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yüksek Nabız, Öyle Böyle Değil-Miş ?

Yüksek Nabız, Öyle Böyle Değil-Miş ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Metanet bunu yazdı

wanted'i izleyip kendini gelistirebilme olanagin var hocam :P

iyi fikir hocam :)

yardırmak bizim işimiz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

24km/saatte 240 oluyor, makinenin son hızı ama daha hızlı olsa da koşabileceğimi sanmıyorum 

glaurung tarafından 08/Şub/13 11:16 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

kalbinde bir sorun olduğu açık acilen bir doktora git derim. kalp krizinin sebebi olarak damar tıkanıklığında kalp kanı ponpalamaya çalışıyor pompalayamayınca daha çok daha çok çalışıyor sonrası kriz işte. bir sorun var doktora git.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yildo
    yildo's avatar
    Erkek

300 nedir amk biz 200 ustunde hasta geldimi mudehale edıyoruz beloc vs.ilaç  veriyoz kırılmazsa taşikardi def ile çakıyoz normale donsun dıye çakmazsan adamı ventrikuler fibrilasyona sokup kalbi durdurur.Ama senın normal olmadıgın belli fazla sansını zorlama hocam bi kardiyolaga gorun Efor testıne gir.

İsyan et ey arkadaşım!Söz söyleyecek an değil
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

en kısa zamanda hemen bi kardiyologa görün bence. sakata gelmez böyle şeyler.

. . .. . ... .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

benim nabız 75-80 arası 100 ü görünce rahatsız oluyorum maşallah mı diyeyim geçmiş olsun mu bilemedim yüksek nabız da çok iyi değil diye biliyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

hacı bende az birşey yorulunca koşunca falan başım dönüyo bayılacak gibi oluyorum. 

bende bu dediğin olaydan olabilirmiyim acaba, zararlı birşeymidir bu 

sen şimdi böyle diyince tutuştum bir anda..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

bende de 300 mü ne cıkmıstı korktum hoca sordum alet dogru ölçmez dedi 150nin mi ne üstünde olunca kalp krizi geçirirsin şimşekler çakmaya başlar merak etme dedi :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek

abi ne yapmışsınız adamın eforla birlikte nabızı 200 oluyomuş bunda fazla bi anormallik yok, kardiyoloğa görün falan demişsiniz de adamın hiç bir şikayeti yok nabızı 300 oldugunda da kendini hayvan gibi zorladığını da belirtmiş. Damar tıkanıklığı falan olsa göğüste batıcı kola yayılan vb bi ağrısı falan olurdu. Spor hekimliğinde zaten 200-yaş ya da 220-yaş gibi bi formülle egzersizde max kalp atımı sayısını hesaplıyolar.

There is no life without struggle
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yildo bunu yazdı

300 nedir amk biz 200 ustunde hasta geldimi mudehale edıyoruz beloc vs.ilaç  veriyoz kırılmazsa taşikardi def ile çakıyoz normale donsun dıye çakmazsan adamı ventrikuler fibrilasyona sokup kalbi durdurur.Ama senın normal olmadıgın belli fazla sansını zorlama hocam bi kardiyolaga gorun Efor testıne gir.

ben normal nabzımı ölçtüm 90-100 arasıydı. Hoca dediğinden beri 150yi geçirmemeye çalışıyorum. 200se 200. Kendimi kötü hissetmiyorum diye pek bi sorun olabileceği aklıma gelmedi, 1 ay deneyeyim kendim, sonra götürcem kardiologa dostum. Teşekkürler (:

yardırmak bizim işimiz
Toplam Hit: 5594 Toplam Mesaj: 22