folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yurtdışı Yüksek Lisans Şeysi

Yurtdışı Yüksek Lisans Şeysi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

Ben Almanya doğumluyum ama küçük yaşta buraya geldim üniversite eğitimimi tamamladım.Şimdi Almanya'da yüksek lisans olayıyla ilgili araştırma yapmaya başladım henüz bi halt bilmiyorum.Dediğim gibi ora doğumluyum,aile şu durumda orda ama ben burda.Almanca filanda bilmiyorum.Var mı giden,araştıran falan???

Şu durumda kpss den bişiler yaparsam rafa kaldırabilirim bu düşünceyi o yüzden şimdilik bilgisi olanlardan yararlanmak istiyorum,aşırı bi araştırma içine girmek istemiyorum. 

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler...

::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

almanya pasaportu aldın mı hocam? senin çok sıkıntı çekeceğini sanmıyorum. almanya dahil bir çok ülkede oranın kendi dilini biliyorsan ücretsiz olarak yüksek lisans yapabilirsin. ingilizce yapacaksan belirli bir ücret ödeyeceksin (örn: computer science  için prag charles üniversitesi ingilizce için 2000 euro istiyordu bir dönem için çekçe bilen biri ücretsiz okuyabilir)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

unbalanced bunu yazdı:
    -----------------------------

almanya pasaportu aldın mı hocam? senin çok sıkıntı çekeceğini sanmıyorum. almanya dahil bir çok ülkede oranın kendi dilini biliyorsan ücretsiz olarak yüksek lisans yapabilirsin. ingilizce yapacaksan belirli bir ücret ödeyeceksin (örn: computer science  için prag charles üniversitesi ingilizce için 2000 euro istiyordu bir dönem için çekçe bilen biri ücretsiz okuyabilir)

Hocam dil bilmiyorum işte sıkıntı orada.Aile orada ama.Bi kaç kişiden orada 2 sene dil kursu verildiğini daha sonra yüksek lisans eğitimine başlandığını duydum.Ama tam da bilmiyorum işte.Dil olsa hiç sıkıntı olmucak.İngilizcedende toefl dan sağlam bi puan istiyolar ki o seviyede değilim.Genelde Almanyada eğitim ucuz devlet üniversiteleri ücretsiz gibi bişi.Ama en büyük sorun dil

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam dil yoksa nasıl okuyacaksın onu anlamadım :) bir çok üniversite ingilizce için zaten teofl da istiyor. erasmus mundu var onu da arştırabilirsin. en az ik ülkede okuyorsun. eğer avrupada 1 yıldan fazla kalmışsan son 5 yıl içinde 15 bin euro ya da 10 bin euro gibi bir hibe veriyor. ama bildiğim kadarıyla toefl şart + her üniversitede bölümün olmayabilir..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

unbalanced bunu yazdı:

hocam dil yoksa nasıl okuyacaksın onu anlamadım :) bir çok üniversite ingilizce için zaten teofl da istiyor. erasmus mundu var onu da arştırabilirsin. en az ik ülkede okuyorsun. eğer avrupada 1 yıldan fazla kalmışsan son 5 yıl içinde 15 bin euro ya da 10 bin euro gibi bir hibe veriyor. ama bildiğim kadarıyla toefl şart + her üniversitede bölümün olmayabilir..

Hocam yukarıda bahsettim.Hazırlık sınıfı gibi 2 yıl dil için okuyosun.Hani o şekil olursa sıkıntı çekmeden 2 yıl orada bulunabilirim.Ama işte öyle birşey var mı?Net bi bilgim yok o konuda.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

devletin açtığı ücretsiz dil kursları oluyor hocam ama ne kadar verimli olur bilemem. ama okulun ücretsiz bir şey yapacağını tahmin etmiyorum. dil kursu olan bir üniversite bulabilirsen gerçekten güzel olur :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

unbalanced bunu yazdı:

devletin açtığı ücretsiz dil kursları oluyor hocam ama ne kadar verimli olur bilemem. ama okulun ücretsiz bir şey yapacağını tahmin etmiyorum. dil kursu olan bir üniversite bulabilirsen gerçekten güzel olur :)

Bakalım hocam :) Bulursam burayada yazayım arşivde durur :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben eskiden tüm üniversitelerin electronics and computer science (benim bölümüm bu oldğu için) bölümünün sekreterine, dekanına, koordinatorune hepsine mail atmıştım. sende bu şekilde maillerini toplayıp bir mail atabilirsin. bu şekilde de sonuca ulaşabilirsin

Toplam Hit: 993 Toplam Mesaj: 9