Yurtdışına Uygun Kargo

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

o halde o konuyu acan arkadasa özelden yazmistim buraya ekleyeyim.. 

-----------------------

Şimdi hocam kendin ups, dhl gibi firmalardan fiyat alırsan çok pahalı oluyor çünkü dolar üzerinden fiyat veriyorlar. Ama bu firmalarla özel anlaşması olan firmalar var ve çok uygun fiyata yolluyorlar.

Daha önce kargogo diye bir firma ile bir şey aldım çok uyguna geldi ki dhl ups dünyanın parasını istedi (bildiğin 8x1.5 Metrelik halı sipariş etmiştim), ptt almadı bile :)

Şimdi mantık şu. Kargogo.com'a gir üye ol hocam. Daha sonra göndereceğin ülkeyi seç, göndereceğin belgenin boyut ve ağırlık bilgilerini gir ve sonra alttaki adres bilgisi gir gibi bir buton var ona tıkla. Oradan da kendi ad soyad adres vs bilgilerini gir ve sepete ekle.

Şimdi benim hesapladığıma göre 17 dolar çıkıyor. Bu parayı TL olarak (siteden TL fiyatını görebilirsin) EFT yap. Ancak dikkat etmen gereken ölçülerin ve ağırlığın doğru olması. Atıyorum fiyat 18 dolar çıkarsa 1 doları almadan göndermezler. O yüzden eksik değil Ya tam ölç Ya da fazla ölç. Mesela ölçü 11.3 ise 12 yap.. Gibi..

Daha sonra sitede iki Türkiye kargo seçeceği var. Mng ve Aras olması lazım. Orada bir kargo numarası var, o numarasiyla kargo firmasına gideceksin (belki eve çağırabilirsin), ve gönderiyi o kargolarla bu adamların ofisine yolluyorsun (o kargo numarası, kargo firmasında adres olarak kayıtlı, adamların müşteri numarası gibi).

Daha sonra kargon firmaya ulaştığında genelde aynı gün, dhl, ups gibi büyük kargo firmalarıyla gönderiliyor ve bir iki güne karşı ülkeye girmiş oluyor.

Eğer göndereceğin kargonun maddi değeri varsa sitede formu doldururken ürünün fiyatını girmen lazım. Çünkü her ülkenin gümrük olayı var, belli bir ürün fiyatından sonra vergiye tabiidir (AliExpress den aldığın ürüne vergi uygulandığını düşün).

Durum bu. Çok güzel çalışıyor firma, ben memnun kaldım.

Kolay gelsin

hocam büyük adamsın harbi diyorum büyük adamsın , çok ama çok yararlı oldu dediklerin , artık ihracat zamanı :))))

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim hocalar.

-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Yararlıbilgi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

@unbalanced hocamın dediği kargogo, kargomix gibi firmalarla çalışabilirsin.

benzer bir site ben de açacaktım, elimizin altındaki projelerden vaktimiz olmadı.

ben bu sitelerin verdiği fiyatlardan bir tık daha aşağı fiyata gönderim yapabiliyorum. daha büyük artım ben dhl express ile gönderiyorum.

ups fedex gibi firmaların hizmeti ile kıyaslarsak dhl express casio yanında rolex kalır (:

@317seref müritin kargoyu perşembe gün öğleden sonra çıktık, ertesi gün Slovakya'da adrese teslim edildi. türkiye'de bu hızda teslimat yok (:

bir diğer artım, benim anlaşmam küçük ürün e-ticareti endeksli ve 2kg'a kadar fiyatlarım sabit. sonrasında artıyor.

kargomix 2 desi'ye 48dolar fiyat verirken bende 15 euro gibi birşey çıkar.

hatır gönül ile düzenli birşey istemeye senin yüzün, benim vaktim olmaz (:

ama arzu edersen anlaşmam üzerine temsili 1-2 euro kâr koyarım, yine piyasadan uyguna gelir ve dhl express kalitesi ile gider, bu şekil paslaşır gideriz.

ben hatta bir konu mu açsam bununla ilgili (:

muaythaist tarafından 06/Haz/20 14:54 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    muaythaist bunu yazdı

@unbalanced hocamın dediği kargogo, kargomix gibi firmalarla çalışabilirsin.

benzer bir site ben de açacaktım, elimizin altındaki projelerden vaktimiz olmadı.

ben bu sitelerin verdiği fiyatlardan bir tık daha aşağı fiyata gönderim yapabiliyorum. daha büyük artım ben dhl express ile gönderiyorum.

ups fedex gibi firmaların hizmeti ile kıyaslarsak dhl express casio yanında rolex kalır (:

@317seref müritin kargoyu perşembe gün öğleden sonra çıktık, ertesi gün Slovakya'da adrese teslim edildi. türkiye'de bu hızda teslimat yok (:

bir diğer artım, benim anlaşmam küçük ürün e-ticareti endeksli ve 2kg'a kadar fiyatlarım sabit. sonrasında artıyor.

kargomix 2 desi'ye 48dolar fiyat verirken bende 15 euro gibi birşey çıkar.

hatır gönül ile düzenli birşey istemeye senin yüzün, benim vaktim olmaz (:

anlaşmam üzerine temsili 1-2 euro kâr koyarım, yine piyasadan uyguna gelir ve dhl express kalitesi ile gider, paslaşır gideriz.

ben hatta bir konu mu açsam bununla ilgili (:

abi şu iki boyut için senin karınla birlikte avrupa ve abd için fiyat verebilir misin? etsy de satmak istediğim bir ürün var da

10x10x5 (buna tek ürün sığıyor)

10x20x5 (bu da iki ürün istenirse diye) 

ağırlıkları çok olmayacak, tekli olanı max 300 gram ikilisi 600 gram falan olur anca

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

@yolbulucu, bahsettiğin iki paket de aynı fiyata gider. ama ülke önemli.

yurtdışı gönderilerde desi hesabı şöyledir.

cm cinsinden (en x boy x yükseklik) / 5000 bu işlemin sonucu, ile kg cinsinden paketin ağırlığını kıyaslarsın, hangisi büyükse desi o.

fiyat desiye göre verilir. bende 2 desiye kadar fiyatlar sabit. senin paketler 0,3 desi ya da 0,6 desi yapıyor.

edit: madem talep var ben ülkelere göre fiyatlandırma tablosunu ekleyip bir konu açayım en iyisi.

muaythaist tarafından 06/Haz/20 15:07 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    muaythaist bunu yazdı

@yolbulucu, bahsettiğin iki paket de aynı fiyata gider. ama ülke önemli.

yurtdışı gönderilerde desi hesabı şöyledir.

cm cinsinden (en x boy x yükseklik) / 5000 bu işlemin sonucu, ile kg cinsinden paketin ağırlığını kıyaslarsın, hangisi büyükse desi o.

fiyat desiye göre verilir. bende 2 desiye kadar fiyatlar sabit. senin paketler 0,3 desi ya da 0,6 desi yapıyor.

edit: madem talep var ben ülkelere göre fiyatlandırma tablosunu ekleyip bir konu açayım en iyisi.

Olur abi, etsy de satış yapmak isteyip kargoyu çözemeyen çok insan var. Ptt ye falan gidip anlaşma yapalım dediğinde de pek bir indirim yapmıyolar. 10dolar altına gönderebilirsem baya güzel olur. Satacağım sey on dolar zaten xd

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 1524 Toplam Mesaj: 19
ucuz kargo yurtdışı kargo kargo