Yurtdışında Türk Hattı Kullanımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba 

bir tanıdığım bir kaç günlüğüne yurtdışına gitti ve kendisi vodafone hattını yurtdışında kullanıma açtı.

ben voip üzerinden kendisini aradığımda, hattı yurtdışında kullandığı için ücret öder mi ? eğer öderse ne kadar olur ?

işte öyle
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

normalde arasaydın bi kısmını sen bi kısmını o ödüyor ama şimdi iş biraz karışık. bence bi vodafone u arayıp sor hocam onlar daha iyi biliyordur, ben kesilmediğini düşünüyorum ama emin değilim. eğer kesiliyorsa arkadaşın ordan bi tane hat çıkartsın orayı arasan kesinti olmaz o zaman. hatlar ücretsiz zaten, sadece içine bi miktar para yüklemek gerekebiliyor.o da her halukarda kesintiden daha çok ucuza gelir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

evet hocam hat alsa sadece voip tarifesinin ücretini ben ödemiş oluyorum. 

sadece 1 haftalığına gittiği için hat işleriyle uğraşamaz. ve eğer arada çok ciddi fark yok ise ben direk onun hattını arayayım diye sordum.

işte öyle
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RhiFaT bunu yazdı

evet hocam hat alsa sadece voip tarifesinin ücretini ben ödemiş oluyorum. 

sadece 1 haftalığına gittiği için hat işleriyle uğraşamaz. ve eğer arada çok ciddi fark yok ise ben direk onun hattını arayayım diye sordum.

hocam voip dediğin şey için internet gerekecek interneti de eğer şebekeden alırsa onun parasından düşer yok wifiden alıyorsa ödememiş olacak yani.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vodafone belli ülkelerde anlaşmalı.Günlük 10 lira veriyorsun paketlerin, tarifeni vs Türkiyedeymiş gibi kullanıyorsun.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Her şekilde ücret öder..

Gittiği ülkede vodafone varsa daha düşük ücret öder, kanımca..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

bu gibi durumlarda gittiğim ülkede hemen bitane hat alıyorum içinde bi miktarda para oluyor.

10 usd maximum veriyorum diğer türlü 150 200 tl para ödüyorum faturaya :S

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

anladığım kadarıyla oradan bir hat alması daha mantıklı gibi

işte öyle
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aslında hattı falan boşver hocam.Arkadaşında akıllı telefon varsa Skype yüklesin sende yükle telefonuna beleşe konuşun.Otelde kalıyordur büyük ihtimalle ilakki müşterilere özel wireless hizmeti vardır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1697 Toplam Mesaj: 9