Yurtdışından Mikrofon Siparişi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese merhabalar,

https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=12185&gid=1691

Bu sitede almak istediğim bu mikrofon seti 200 küsur dolar ama amazonda 73 dolar. sizce bu mikrofonu amazondan getirtsem gelir mi ? vergi falan biner mi ? kaybolma tehlikesi var mı ? 

Mikrofon müzikle ilgili olduğu için müzik kategorisine açtım başka kategori bulamadım eğer hatam olduysa kusura bakmayın

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

sorun olmaz 120 dolara geliyor alirken satici olarak Amazon.com u sec

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Vergi vereceksin ama zaten amazon hesaplayıp alıyor senden ekstra birşey yapmana gerek yok. Kaybolma gibi bir durum yok. Hadi oldu da başına birşey geldi kargonun amazon sana yenisini yollar tekrardan.

Amazon.de'den alırsan kargo ve gümrük dahil 118 euroya geliyor. 5-8 aralık arasında teslim alırsın diyor.

Amazon.com'dan alırsan kargo ve gümrük dahil 120 dolara geliyor. Ve teslim tarihi 14-21 aralık gözüküyor. Az da olsa christmas ertesine sarkma riski de bulunuyor burada aciliyeti varsa göz önünde bulundur bunu.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

aciliyet yok hocam da garip geldi 300 lira daha ucuza geliyor gümrükte el koyarlar diye korkuyorum. El koyarlarsa zaten parayı geri veriyorlarmış galiba öyle duydum yani

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Geçen sene amazon.de üzerinden Rode nt usb mikrofon aldım, 100€ idi, site vergi koydu ama sonra vergi iadesini de işlediler aynı fiyata sıkıntısız bir şekilde geldi.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

El koyulması için bir neden yok. Herhangi bir yasadışı ürün getirmiyorsun vergisini ödediğin "musical instruments item" diye geçen gayet yasal bir ürün getiriyorsun. Zaten sıkıntı çıkaracak ürünleri yollamıyor amazon. Öyle kafana göre herşeyi alamıyorsun. Ama senin verdiğin modeli hem amazon.de hem de amazon.com yolluyor Türkiye'ye.

Hocam ben burada 800 tl olan kulaklığı 420tl ye almıştım amazon.co.uk dan. Ülkemizde fiyatlar çok değişken, ürün genel kullanıcıya hitap ediyorsa %50 kar koyuyorlar, eğer ki giriş seviyesinin üstü ve pro seviyede bir ürün ise ürün fiyatının %200lere kadar kar koyabiliyorlar.

Edit: Bu arada site senden ürünü alırken gümrükde kesilebilecek maksimum vergiyi alıyor. Senden 40euro gümrük vergisi için para kesti diyelim amazon, gümrükde 10 euro ödendiyse 20 iş günü içerisinde bankana fazladan aldıkları 30 euro iade ediliyor.

RaAmLis tarafından 30/Kas/17 19:00 tarihinde düzenlenmiştir

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 967 Toplam Mesaj: 6
amazon dolar mikrofon stüdyo