folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Zabıt Katipliği Hakkında Bilgisi Olan...

Zabıt Katipliği Hakkında Bilgisi Olan...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    synthix
    synthix's avatar
    Erkek

Merhabalar...

Bu sene kpss 'ye girip iyi bir puan alıp zabıt katipliği yetenek sınavına girmek istiyorum ufak tafek araştırmalar yaptım fakat sizlerinde görüşlerini almak istiyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim

saygılar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bölgsel alıyorlar mülakatla alıyorlar

Torpilin yoksa İmkansız !! (yaşadım gördüm biliyorum)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    M1KROP
    M1KROP's avatar
    Erkek

2 dakikada 90 kelime yazman gerekiyor.

Geçenleri sonra bi mülakata tabii tutuyorlar. Mulakatta adamların insafına kalmış. Bir eşek kaç vites diye sorabiliyorlar bazen :|

Hayatımda gördüğüm en güzel kadın. Sizcede öyle değil mi: http://www.yonkis.com/mediaflash/alba.htm
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    synthix
    synthix's avatar
    Erkek
    M1KROP bunu yazdı:
    -----------------------------

Geçenleri sonra bi mülakata tabii tutuyorlar. Mulakatta adamların insafına kalmış. Bir eşek kaç vites diye sorabiliyorlar bazen :|

hocam kimileri de 3 dakika diyor :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    M1KROP
    M1KROP's avatar
    Erkek

Doğru 3 dakika yanlış yazdım ben.

Ama yazarsın her halde iki dakikada doksan kelime :p Maksat gözlerine gir.

Hayatımda gördüğüm en güzel kadın. Sizcede öyle değil mi: http://www.yonkis.com/mediaflash/alba.htm
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    synthix
    synthix's avatar
    Erkek

yazıyom hocam ya valla bilmiyorum devlete dayayım sırtımı bakayım dalgama özel sektörde iş yok piyasa ölü 1300 maaş verdikleri söyleniyor ....

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmet
    ahmet's avatar
    Erkek

İLÂN

1-Adalet Bakanlığı taşra kadrolarında münhal bulunan  ve aşağıda yeri, sınıfı ve derecesi belirtilen 550 adet zabıt kâtibi kadrosuna adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı sınav ve sözlü sınav  sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır.
    2-Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı sınav ve sözlü sınava,

Kamu Personeli Seçme Sınavı (2004-KPSS ve 2006-KPSS)’nda lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden, 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecek olup, başvuruda bulunacakların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

I)Genel Şartlar:

a-Türk vatandaşı olmak,

b-İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için merkezî sınav tarihinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınav tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak,
    c-Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
    d- Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıdaki sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, basit ve nitelikli zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,”
    e-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
    f-Kamu haklarından mahrum bulunmamak,                                       

II)Özel Şartlar:
    a-Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet meslek lisesi veya diğer lise veya  dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak (bu sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlar ile örgün eğitim yoluyla en az 80 saat bilgisayar dersi veya 150 saat daktilografi dersini başarıyla tamamladığını belgeleyenlerden  daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)
    b-Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde  Millî Eğitim Bakanlığınca  onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen  daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak.
    c-Meslek liselerinde okutulan ve Bakanlıkça tüm komisyonlara gönderilmiş olan daktilografi ders kitabından seçilip yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız vuruş hesabı yapılmadan en az doksan kelime yazmak. (Bu şartın varlığı ilgili adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, üç dakikada yanlışsız olarak  vuruş hesabı yapılmadan en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava  alınmayacaklardır.)
    d-Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

III-Başvuru yeri ve şekli:

Başvuruların, ilgili adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmekte olup, mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılan başvurulara ilişkin evrak, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgili adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir. Posta ile veya diğer iletişim araçlarıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların yalnızca bir adalet komisyonunun yapacağı sınava müracaatları mümkün olup, birden fazla komisyona başvurulması durumunda başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.         

IV-Başvuru tarihi: Başvurular 19 Şubat  2007  günü  başlayıp,    06 Mart  2007  günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

V-Sınav yeri: İlgili adalet komisyonlarıdır.

VI-Uygulama sınav tarihi ve saati: 10-11 Mart 2007 Cumartesi-Pazar günü, saat 09’da adayların daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız olarak vuruş hesabı yapılmadan en az doksan kelime yazıp yazmadıklarının tespiti için uygulama sınavı  yapılacak ve uygulama sınavı  bitiminden sonra sözlü sınav yapılacaktır. Belirlenen tarihte herhangi bir nedenle sınava katılmayanların mazeretleri kabul edilmeyecektir.                                                                                                                                                                                                          

VII-Başvuru için gerekli belgeler:
    a) Başvuru yerlerinde verilecek Ek-1 Başvuru Formu

b) Nüfus cüzdan fotokopisi

c) Öğrenim belgesi

d)  KPSS-2004 veya KPSS-2006   sınav sonuç belgesi

e) Son üç ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf

f)  En az 80 saat bilgisayar veya 150 saat daktilografi dersini başarıyla tamamladığını gösteren sertifika veya belirtilen okullardan mezun olduğuna dair belge.

VIII-Açıktan atama suretiyle atama yapılacak 7, 8, 9, 10, 11, 12. derecelerde münhal bulunan zabıt kâtipliği kadrolarının adalet komisyonu bazındaki yerleri aşağıda gösterilmiştir.

Çok çalış, duvarda yazmaz her kural... ------------------------------------- Herkes tarafından doğru kabul edilen şeyler büyük olasılıkla yanlıştır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi
    DJ_Alper bunu yazdı:

Torpilin yoksa İmkansız !! (yaşadım gördüm biliyorum)

Aynen öyle torpil yoksa işte yok 3 dakika kpss puanı yalan

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    M1KROP bunu yazdı:

benim arkadaş sınavda 1. ci oldu ama yinede alınmadı :)) torpil şartttt

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 1295 Toplam Mesaj: 9