folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Zeka Ne Zamana Kadar Gelişir?

Zeka Ne Zamana Kadar Gelişir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

zeka gelişimi bunama evresinde falan duruyo sanırsam. Çünkü bilimi bir kenara bırakıp insan oğluna baktığımız zaman insanların yaşlanana kadar hep bir konuda kendilerini geliştirdikleri ve her geçen zaman daha iyi olduklarını rahatlıkla görebiliriz. Bunun aksi yönüne gidenlerde var elbet :).

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Holyzone bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam merhaba,

Kendine elektrik verme deneyi ne oldu acaba? Takip edememiştim o konuyu.

hocam 18 volt verdim ama  bişe  hissettirmedi kesmedi yani beni ben  anlmadım yaw :D heralde  pillerin amperleri düşüktü

Ayet var, ayet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

küçükken zeka küpünde renkleri bir araya getirebiliyordum, daha sonraları bu yetimi kaybettim. sonra sinir oldum kübü parçalayıp o şekilde aynı renkleri bir araya getirdim. sonuca ulaşmıştım fakat daha az çaba ile. şimdi ise umurumda değil küp renkler...demek ki bazı şeyler istemekle alakalı. insan beyni o kadar gelişmiştir ki sen ancak onu istersen en iyi şekilde kullanabilirsin.

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tutum bunu yazdı:

küçükken zeka küpünde renkleri bir araya getirebiliyordum, daha sonraları bu yetimi kaybettim. sonra sinir oldum kübü parçalayıp o şekilde aynı renkleri bir araya getirdim. sonuca ulaşmıştım fakat daha az çaba ile. şimdi ise umurumda değil küp renkler...demek ki bazı şeyler istemekle alakalı. insan beyni o kadar gelişmiştir ki sen ancak onu istersen en iyi şekilde kullanabilirsin.

günün mesajı bu olsa gerek "istedikten sonra neden olmasın!..."

Ayet var, ayet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Akil , zeka , deha ... Uc cesittir . Bunlardan sadece deha Allah vergisi denilen olgudur . Zeka ve akil birbiri ile karistirilir fakat ikisi tamamen farklidir . Bir insanin veya bir hayvanin hatta bazen bir baligin , bir bitkinin dahi , canli olarak kabul edilen her varligin islem yapma kapasitesi icgudusel olarak vardir . Hatta bazi hayvanlarin bese kadar, dokuza ,ona kadar saydiklari bilim adamlari tarafinca tespit edilmistir . Zekasini kullanan insan bunu tamamen edindigi tecrubelerle kullanir . Akilli insan da mantigini kullanir .

Madem ki bunun tecrube ile edinildigini soyledim , tamamen kendi fikrimi yazacagim ... Ogrenmek insanoglunun nuvesinde vardir , insanlar olunceye kadar ogrenirler ve tecrube sahibi olurlar . Bir insan olurken olmeyi ogrenir , bu da bir tecrubedir ,demek ki ogrenmek olunceye kadar devam eder .

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

mRBerkay bunu yazdı:

Müridler bilmem inanır mısınız ama benim bir teori(cik)'im var;

-Rüyaya daldığımızda öbür dünyayla bağlantı kuruyoruz * Ruhlar alemiyle, bu alemde bizde bulunan belli başlı puanlar diyim bu puanları istediğimiz özelliklere serpiştiriyoruz ne bileyim ya zekaya veriyoruz zekaya verince pskiopatlıkta yanında geliyor evden dışarı çıkmama gibi.Mutlu olmaya veriyoruz eğer mutlu olmaya puan verirsek fakir ama mutlu oluyoruz veya zengin olmaya veriyoruz puanı eğer ona verirsek zengin ama mutsuz oluyoruz.Yani nasıl ispatlayacaksın derseniz siz hiç hayatınızda hem zengin hem mutlu hem zeki hem güçlü hem yakışıklı hem pratik zeka hem soğuk kanlı hem şanslı bir adam gördünüz mü? Yani dediğim biz bu diğer alemde bize verilen puanları veriyoruz birine ancak birine verince diğer terazi bozuluyor ve öbür yönden kötü oluyoruz.İşte zeka dedik mesela öbür tarafta zekaya çok yüklensek çok psikopat, saç sakal birbirine karışmış, çok tipsiz bir adam oluyoruz(bilim adamlarına bakın :D)... Böylelikle Dünyada kuranında dediği gibi bir yönden sınanmış oluyoruz eğer irademiz kuvvetli ise bu puan vermediğimiz özellikleri biraz daha rahat aşıyoruz.Sonrasında uyandığımızda bu alemden çıkıyoruz ve ordaki halimizi dünyadayken komple unutuyoruz...

İnanmayabilirsiniz bende inanmıyorum ama neden böyle olmasın :)

hocam öyle biri olsaydı zaten tanrı olurdu(yanlış anlamayın)

Toplam Hit: 3580 Toplam Mesaj: 27