folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Zekat Konusunda En Çok Merak Edilenler

Zekat Konusunda En Çok Merak Edilenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@RitmFarbRacourci

"Kur'ân, kutsal sayfalardır. Yüksek tutulan tertemiz sayfalarda, yazıcıların yani değerli, iyi yazıcıların ellerinde" (Abese 13-16)

bunla ilgili yiginla hikaye var hocam. google'da Kur-an'ın toplatilmasi, mushaf(sayfalar demek her'âlde bu kelime) haline getirilmesi vs. diye aratirsan, cok sey görürsün.. Hadi neyse dediklerine de bi'sey demem, önemli olan o degil. Önemli olan ne biliyor musun?

Bu sefer de bu iftiracilar, hz Ömer'e iftira atiyorlar. Recm âyeti Kur-an'da varmis, onu yatagin altina koymus, Keçi girmis içeri, o kagitlari yemis.. Kur'an derlenirken, hz Ömer korkmuş, söyleye'memis o Ayetlerin de Kur-an'dan olduguna.. Ömer, Allah'in kitabi'na ekleme yapiyor derler diye korkmus, bi sey dememis :) 

Buna inanan biri der ki, ya hani Kur'an korunmustu, tek bir harfinde bile sikinti yoktu, ee ne oluyor, Ayet yok ortada..

hani Allah koruyacakti? 

Ömer korkak biri miydi? halbu ki biz onu Cesareti ve Adaletiyle taniyoruz. Hatta müslüman ol'madan önce, peygamber'in en zoraki düsman'larindan biri, Cevval bir adamdi.. o Ömer, Allah'in Ayeti'ni mi gizleyecek 3-5 kisiden korkup ,bu mu din?

şimdi bu uydurukcularin yazdiklarina bakalim;

Fakat Allah Kuran’ı koruyacağını açıkça belirtmiştir;

Hicr 9. Şüphesiz o zikri (Kur’an’ı) ***biz indirdik ***biz! Onun koruyucusu da elbette ***biziz.

Taa ki o Mübarek keçi Kur’an’ın bazı ayetlerini yiyinceye kadar;

Aişe (r.ah) nakleder: “Recm ve büyüklerin on defa süt emzirmesi (nin süt kardeşliği oluşturacağı) hususundaki Ayet'ler, benim yatağımın altında bulunan bir sayfa üzerinde yazılı idi. Peygamber vefat edince, Peygamber’in vefatıyla meşgul olduk da, keçi gelip onları yedi.” Dar-e Kutni, c.4, s.105, İbn-i Mâce, c.1, s.625

Mübârek keçi'nin yediği ayetler, recm ile ilgili idi. Ayşe, Müslim ve Tırmızı’nın bize aktardığı hadislerde, bu ayetlerin varlığından söz etmiştir;

"Aişe(r.ah) der ki; Peygamber(s) vefat edinceye kadar, Recm ayeti okunurdu. "
    Muslim c. 4. s. 167,  Tirmizî,  c.2, s.309

Ömer, duruma müdahale etmek istemis, fakat “Allah’in sözünü değiştirdi” ya da “Allah’in sözü üstüne söz ekledi” diyeceklerinden korkup ,çaresiz kalmıştır.

“Keçinin yemesi sonucu ,Kuran’dan çıkan taşlama Ayetini Ömer Kuran’a tekrar sokmak istedi; ancak halkın dedikodusundan korktuğu için ,cesaret ede'medi"
    (Buhari 53/5; 54/9; 83/3; 93/21; Muslim, Hudud 8/1431; Ebu Davut 41/1; Itkan 2/34).

Simdi bunu okuyan bir insan, Allah'in dininden sogur.. Cünkü Kur-an'ın güvenirliligini yerle bir ediyorsun.. Ayrica sikintisi şu, Allah'in emret'medigi bir seyi, Kur-an'dandir diyorsun. Yani is sadece peygamber dönemi sonrasi toplama vs. degil, böyle uyduruk seylerin girmesi sikinti olan.

O yüzden İslâm cografyalarinda, bu hüküm Kur-an'da  olmasa bile Allah'in hükmü'dür, diye uygulanir. Oysa Kur'an zina'nin cezasini söylemistir. Ama bunlar yine kendilerince, yok o zina'nin kücük cezasi, Evli'lerin cezasini peygamber söylemis, diyerek iftira atiyorlar.. Allah, cezanin kücügünü kendi acikliyor, büyügünü insanlara mi birakiyor? Büyük ceza da taslayarak ,canli canli adam öldürmek.. Ve bu israiliyat kökenli. Yahudilerin uygulamasi..

Hep diyorum, hocalarin seyhlerin anlattigi din, Allah'in indirdigi din degil, Uydurduklari Din. Allah'in Dini ile, zerre alakasi yok. Din ile sorunu olan bir cok kisinin problemi Kur'an degil, kendine müslüman diyenler, ve uydurulmus hadis'ler, fetva'lar vs. dir.. Adam bunlara baka baka dinden soguyor.. Ben de buradan söyleyeyim, eger Allah'in Dini'ni Kur-an'dan ögren'meseydim, büyük ihtimal A'teist olurdum. Cünkü TV'lerde anlatilan hikaye'lerle, menkibe'lerle, hurafe'lerle, ucan-kacan seyh'lerle, Allah dostlariyla anlatilan din kadar sacma bir sey görmedim.. Hristiyanligin Teslis inanci, İlk Günah olgusu, isa'nin Allah tarafindan günahlara kefaret diye kurban edilmesi ne kadar sacma ise, bu Uyduruk Din de o kadar sacma.. Hal böyle olunca, insanlar deve idrarini savunmaya kalkiyor...

Bu hurafe'lerden uzak durmak, Peygambere atilan iftiralari anlamak icin, Önce Kur-an'ı anlayarak okuyun. Gerisini zaten siz anlayacaksiniz, neyin Şirk, neyin Peygamberin Sözü olup olamayacagini. Allah bizlere, kendisine, ve kitabina güvenmemizi istiyor. Önceligimizi dogru belirlersek, sorunlar kolay cözülür.. Yoksa hurafe'lerle olusturulan bir dinin altindan kimse kalkamaz.. 

*** Burada neden Çoğul konuşuyor? sanki yaratanın kendisi haricinde, başka ortakları da varmış gibi. âyet'in öncesine sonrasına bakmadan, doğrudan aklıma geldi. saçmadır belki ama merâk ettim. 

RitmFarbRacourci tarafından 19/May/20 03:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

zekat konusunda ek olarak bılgınınde zekaatınn verılmesı taraftarıyım 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

zekat konusunda ek olarak bılgınınde zekaatınn verılmesı taraftarıyım 

ver bakalım şu yazdığın scriptleri bana amk :) 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@ RitmFarbRacourci  hocam kur'an Allah'in kelami ve melek cebrail tarafindan peygambere iletilsmis. O yüzden biz indirdik manasi burada cogul olmasi normal. Ancak bazi yerlerdeki biz ifadesi saygidan kaynakli. Mesela bazen birilerinin röportajlarini izliyorum,dinliyorum, konusurken ben yaptim demiyor, biz yaptik diyor.. Biz de böyle karar verdik diyor. Ama halbu ki tek basina oldugunu biliyorum..

Bunla ilgili yusuf estes'in güzel bir videosu var ingilizce olarak acikliyor.. Onlarin dilinde belki daha anlasilir. Mesela ingilizce'de tekil isimler icin "is" kullaniyorsun, cogullarda "are". Ama ikinci tekil sahistan bahsedince you is yerine you are kullaniyorsun.. bu sekil bir mantikla acikliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=C-Q90xfnN14

@ hipokondriyak   aynen öyle hocam.. fazla olandan vermen lazim.. bilgin fazlaysa onun da zekati var. Ben bu minval üzerine yasamaya calisiyorum

unbalanced tarafından 19/May/20 03:30 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

zekât konusunda ek olarak bılgının de zekaatının(^^`) verilmesı taraftarıyım 

ver bakalım şu yazdığın script'leri bana amk :) 

ne ^^D` ya,  bi dünya, âlem'siniz var ya. 

~@~

Tşk'ler @UnBalanced. 

RitmFarbRacourci tarafından 19/May/20 04:48 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

İşte âyet-i kerime mealleri:
    (Allah’a itaat edin, Peygambere itaat edin. İşlerinizi boşa çıkarmayın.) [Muhammed 33]

(Namaz kılın, zekat verin, Peygambere itaat edin ki size merhamet edilsin.)
    [Nur 56]

(Allah’a ve Resulüne itaat edin ki rahmete kavuşturulasınız.)
    [Al-i İmran 132]

(Allah’a itaat edin, Peygambere itaat edin, karşı gelmekten çekinin.)
    [Maide 92]

(Allah ve Peygamber, sizi, hayat verecek şeye çağırdığı zaman icabet edin.)
    [Enfal 24]

(Allah’a ve Peygamberine itaat edin; çekişmeyin.)
    [Enfal 46]

(Kim Allah’a ve Peygamberine itaat ederse, Allah onu, içlerinden ırmaklar akan Cennetlere koyar. Kim yüz çevirirse, onu can yakıcı azaba uğratır.)
    [Feth 17]

(Yüzleri ateşte evrilip çevrildiği gün: Eyvah bize! Keşke Allah’a itaat etseydik, Peygambere de itaat etseydik! derler.)
    [Ahzab 66]

Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki:
    (Peygamberin haram kılması, Allah’ın haram kılması gibidir.) [Tirmizi]

(Bana uyan Cennete girer, bana isyan eden Cennete giremez.)
    [Buhari]

("Kur’andan başka bir şeye uymayız" diyenler çıkar.)
    [Ebu Davud]

(“Hadisi bırak, Kur'ana bak” diyenler çıkar.)
    [Ebu Ya’la]

(Sünnetimden yüz çeviren benden değildir.)
    [Müslim]

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

siteye girdim baktim konuyu güncellemissin..

Hocam sanirim aramizda bir iletisim eksikligi var. Lütfen yazdiklarimi dikkatlice oku, anlasilmiyorsa benim daha yazacak bir seyim yok..

Peygambere uymayan bir kisi asla müslüman olamaz. Cünkü peygamber ne konusuyorsa kur'an dan konusuyor buna hic bir müslümanin itiraz edecegini zannetmiyorum. Buraya kadar tamam mi?

Sikinti surdan kaynaklaniyor. Sen bana bir söz aktariyorsun mesela (“Hadisi bırak, Kur'ana bak” diyenler çıkar.) [Ebu Ya’la]

Ebu ya'la bu adam kim? Ismini ilk kez duydum. Baktim iki sahis var ikisi de peygamberin ölümünden asagi yukari 250-300 yil sonra gelmis. Bu adam 250 önce ölmüs peygamberin agzindan <<"hadisi birak kur'an a bak" diyenler cikar>> lafini mi duymus? Hayir? Ne yapmis' Güvendigi birinden duymus bu sözü, o güvendigi kisi de onun güvendigi birinden duymus, onun güvendigi kisi de onun güvendigi kisiden duymus en az 6 nesil gecmis, ama bu adamin durumunda belki 8-9 nesil gecmis. Herbiri birbirinden duymus ve diyorlar ki bunu peygamber demis. Sen de bana diyorsun ki aha bak buna inan bu peygamber sözü.. Ben de soruyorum ebu ya'la kim? onun aktardigi adamlar kim? ayrica ebu ya'la nin kitap nerede? baskasi onun adina yazmis olamaz mi?  Yani Allah nerede diyor ebu ya'la ya da inan, tirmizi ye de inan buhari'ye de inan, geylani'ye de inan ona da inan buna da inan..

Allah ne diyor ayette defalarca oku. Resule iman, peygambere iman.. Muhammed ismini kullanmiyor! Ama geleneksel islam'in temsilcileri, peygamberden duyduklarini söyleyen bir grup insana inanmamizi, onlari inkar etmenin adami kafir yapacagina kadar isi ileri götürüyorlar.. Ben ebu ya'la ya inanmak zorunda miyim? Sen inan istedigini yap senin problemin.. Ama Allah bana hz peygambere ve kitabina uymami emrediyor. Peygamber suan yasamadigina göre benim ilk muhattabim kur'an. buraya kadar da tamam mi? Peki kur'an dan sonra

-Birileri diyor ki, bak bunu peygamber söylemis..

Ee kimden duydun,

-bizim seyh efendi dedi,

o kimden duydu?

-kaynak sorma dedi :)

(neyse hadi kaynagini verdi ebu ya'la nin kitabindan söyledi..)

O kitap elinde mi?

-Yok ama okudugu kaynak %100 dogru?

nerden biliyorsun?

-bir sürü sahit var?

kim?

-falan filan..

peki ben bu ebu ya'la nin iyi olduguna dogru dürüst olduguna nasil inanacagim?

-cevresindeki sahitler var..

Ben sahit degilim?

-Binlerce insan sahit ama?

Olsun.. bundan 4-5 sene önce milyonlarca insan faketullah gülen e de sahitti, adama evliya diyenden mehdi diyene kadar, Allah ile konustuguna kadar sahitlik eden vardi ki daha 4-5 yil öncesine kadar bu adam kainat imamiydi..diger adam ise senden 1100 yil önce yasamis.. ki yasadigi bile muamma..

-kem küm...

olay bu.....

Allah bize kitabi veriyor, dogruyu-yanlisi ayirabilmemiz icin. Ben kur'an i, bir sözün a uygun olup olmadigina karar vermede kullanmayacaksam, kur'an benim inanc dünyami dizayn etmeyecekse, ne ise yariyor o zaman? okundukca sevap verilen bir kitap mi bu sadece?

Hadi uyduruk hadisleri gecelim, bir mezhep diyor midye haram diger mezhep diyor midye helal.. Ee Allah böyle mi celiski göndermis? Peygamber yalanci mi bi gün helal diger gün helal mi dedi? Yoksa birileri bir yerlerinden Allah adina yalan mi atti? cünkü ya imam safi Allah'a iftira atan zindik, ya da imam hanefi Allah'a iftira atan zindik, ya da birileri bu iki imama iftira atmis, onlar bunu söylemis gibi günümüze tasimislar

nerden tutsan elinde kalan bir hikaye....

kisadan hisse: kimsenin derdi peygambere uymamak degil. Derdimiz aktarilmis seylerin gercekten peygamberin söyleyip söylemedigini bilememiz. Onun icinde kur-an i ilk kaynak olarak görmemiz ve kur-an ile "bize bir sözün peygamberin söyleyip söylemedigine" test yapariz. Ebu ya'la ya da baska birileriyle degil.. Benim dinimi onlar belirlemiyor, Allah belirliyor. Bu dinin sahibi ne peygamberdir ne imamlardir ne seyhlerdir, tek sahibi var o da Allah'tir.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 24110 Toplam Mesaj: 98
zekat konusu