folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Zippoya Merak Saldım

Zippoya Merak Saldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba nasılsınız. Zippoya merak saldım. Armor serisine. Normalden daha ağırmış. Ancak Zipponun kendi distribütor sitesinde bulamadım sahibindende araştırdım. Bi satan adam buldum ama güvenemedim tam replika olabilir diye. Bakabilecek var mı? Gerçekten anlayanlar yanıtlarsa belki başka muritlerde faydalanabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-koleksiyon-objeler-zippo-armor-sifir-garantili-orjinal-1.5-katdaha-agir-made-in-usa-164725616/detay/

İlan bu hocalar. GET ile satıyor istediğin bayiye kontrol ettirebilirsin diyor.

2)İlk alımda içinde çakmak taşı fitil oluyor mu yoksa biz mi alıp koyucaz.

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İlk aldığında taş ve fitil olur fakat benzin olmaz.Zira benzin çok beklerse zamanla hava olup uçuyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

ilandaki zippo için ne diyorsun peki hocam orjinal midir?

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Hocam distribütor sitesinde yok diye çakma olacak hali yok ;) Turuncu band da sadece orjinallik alameti değildir. Muhtemel yurtdışından gelme bir ürün TR ürünü ise Türkçe garanti belgesi olur(olmak zorunda) zippo nun kendi sitesine de bakabilirsin ama öyle zippolar var ki zippo.com da bile yok ama orjinaller.

Edit: varmış bunlar armor muş.

http://www.zippo.com/lighters.aspx?id=1226&c=1242

heza tarafından 21/May/14 18:08 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

hocam armor casein olayı normal kaplamadan 1. kat daha kalın kasası oluyor hali ile normalden daha ağır.

@hezanın dediği gibi tr de o medelin olup olmaması sahtelik etmez , bazı modeller bölgesel olabiliyor bunu tuğralı zippolar gibi düşünebilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End_User
    End_User's avatar
    Erkek

bence ebay dan al daha uygun fiyata gelir 20 dolar civarı. burada zippo.com.tr de 125 tl ye satıyolar. armor serisinin sesi normallere göre daha güzel çıkıyor, düşünce yamulmuyor ama renginden dolayı şuan sapphire blue kullanıyorum güneşli havalarda rengi mükemmel görünüyo o modeli de tavsiye ederim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    End_User bunu yazdı

bence ebay dan al daha uygun fiyata gelir 20 dolar civarı. burada zippo.com.tr de 125 tl ye satıyolar. armor serisinin sesi normallere göre daha güzel çıkıyor, düşünce yamulmuyor ama renginden dolayı şuan sapphire blue kullanıyorum güneşli havalarda rengi mükemmel görünüyo o modeli de tavsiye ederim

Hocam önemli bişeyi atlıyosun ama,

ebaydan alsa 20$zippo + kargo 

kargoda genelde şöyle oluyor ilk ürün 30$ + 2$(kutuya giren her zippo için) -satıcısına göre değiştiğini gördüm, kimisi fiyatları 2-3$yukarda tutmus kargoyu 20$+3$ diyo , kimisi fiyatları indirmiş kargoyu 40$+1$ diyor.

he bide armor case de haklısın gerçekten güzel seri ama sapphire serisinin renk cümbüşlüğü bambaska

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek

orta 3teki cocuklarda var artık zippo müdür , özgün birşey arıyorsan paranda varsa dupont bak derim + zippo gibi anası sikilmez al ömür boyu kullan

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    Flagellumdei bunu yazdı

orta 3teki cocuklarda var artık zippo müdür , özgün birşey arıyorsan paranda varsa dupont bak derim + zippo gibi anası sikilmez al ömür boyu kullan

ohooo hocam bin liralaradn bahsediliyor. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

zaten normal olanı da gereksiz ağır ki bu bi süre sonra rahatsız edecek seni ... ayrıca zippo son derece kullanışsız bir çakmak , clipper ı yeğlerim .. taş ı fitili yakıt ı hepsi ayrı dert , güzel bir pazarlama stratejisi ile milleti yiyorlar , helal olsun . 

dont think twice its all right
Toplam Hit: 1059 Toplam Mesaj: 10