Ziyaretçi Defterim Hakkında...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

şu günlerde fzla vakit ayıramayacağım için bir arkadaşımın sitesini acele bir şekilde tamamlamak zorundayım

arkadşaım benden bir ziyaretçi defteri istemişti bütün gece ziyaretçi defterleriyle uğrastım umarım rüyama filan girmezler hatta bu yüzden bu akşamki bir çok tartışmaya müdahil bile olamadım acım büyük :D

neyse uzun sözün kısası arkadaşa bir kaç ziyaretçi defteri buldum bunları sentezledim kodlarla oynadım falan fişman lakin bir kaç denemeden sonra gördüm ki captcha sız defterler çok büyük tehlike azr ediolar piyasada ki bir çok defter o şekilde neyse bende captchayla filan uğrastım derken böle bişi çıktı ortaya önce kendi siteme deneme amacıyla koydum sizlerden istediğim

1- güvenliğini kontrol edebilecek arkadaşlar var mı ama sadece z.defterine yönelik olsun (benim siteye filan kaynamayın)

2- tasarımını nasıl buldunuz sizce daha neler ekliyebilirim.

3-sizce yeterlimi bence forum kurmaktan daha iyidir:)

http://www.turkluk.org/iletisim/deneme/

Anne sevinin, sevinin artık Eve dönemedik diye üzülme Ağıtlar yakıp ta sürme yüzüne Sevinin, biz meydanlarda ölsek de Siz sanmayın, şehit kanı kalır yerlerde Bir önder çıkacaktır elbet Bizleri bekliyor simdi Hilal’in gösterdiği şehirde Ben huzur bulacağım Ve karanfiller yetişecek üzerimizde
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek

Ziyaretçi Defterine Kayıt Hatası
    Yanlis gerçekleme sifre, mutlu etmek denemek bir daha.
    edit:sitemizi nerden duydunuz kısmı ingilizce.
    ayrıca yazmak için üye ol yazıyor, üye olmadan yazdık.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

WebCrow bunu yazdı:
    -----------------------------

Yanlis gerçekleme sifre, mutlu etmek denemek bir daha.
    edit:sitemizi nerden duydunuz kısmı ingilizce.
    ayrıca yazmak için üye ol yazıyor, üye olmadan yazdık.

ONU HALLEDİCEM yanlış yapmışım gifi onlarıda editlicem üye olmaya gerek yok doğrulamada hata var mı ?

Anne sevinin, sevinin artık Eve dönemedik diye üzülme Ağıtlar yakıp ta sürme yüzüne Sevinin, biz meydanlarda ölsek de Siz sanmayın, şehit kanı kalır yerlerde Bir önder çıkacaktır elbet Bizleri bekliyor simdi Hilal’in gösterdiği şehirde Ben huzur bulacağım Ve karanfiller yetişecek üzerimizde
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek

hata yok ama kodu hatalı girdiğinde aynı sayfa içinde yenilense daha iyi olur.
    ayrıca iki aşama iyi olmamış yazacaklarını yazdıktan sonra kodu girip tek seferde yollanabilmeli.
    eksik giriş yapıldığında
    "GERİ"(Back) tuşuna basıp İsminizi Giriniz.
    diyor.ama backspace e basınca ziyaretçi defterine yazın butonu çalışmıyor
    oraya geri dönmek için tıklayın dersen hallolur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

WebCrow bunu yazdı:

hata yok ama kodu hatalı girdiğinde aynı sayfa içinde yenilense daha iyi olur.
    ayrıca iki aşama iyi olmamış yazacaklarını yazdıktan sonra kodu girip tek seferde yollanabilmeli.

fikirlerin için teşekkür ederim çok yardımcı oldular bir kaç noktayı atlamışım sanırım sayende yakaladım :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

yardımların için sağol

1-siteyi nerden buldunuz kısmını türkçeleştirdim

2-mutlulukla ilgili bişiler yazıodu onu değiştirdim anlamlı bişi yazdım

3-back tuşu filan diodu onu değiştrdim ama back tuşuna basımca hakketen önce ki sayfaya dönüo bi sorun yok onda

4-yazmak için üye olun kısmını değiştirdim-yazmak içöin tıklayın yaptım

fikirlerinizi bekliorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

@Güvenlik babında konuşuyorum:
    hangi scripti kullandın bilmiyorum,güvenlik sitelerinden herhangi bir açığı olup olmadığına bak,eğer kendi yazımınsa birazdan yatıcam kalktığımda bakabilirim çeşitli açıklara.Bir de HTML injectiona karşı htmli kapa.
    Sonrasında yorumları onaya tabi tut.Yönetimin yolunu değiştir herhangi bir izinsiz girişe karşı basit ama etkili bir önlem olacaktır.Ama mesajları onaydan geçir,En önemlisi de bu ziyaretçi defterleri için.Bu kadarı yeterli olacaktır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek

dediklerimi yapmamışsın ki

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

WebCrow bunu yazdı:

dediklerimi yapmamışsın ki

hacım yaptım başka ne kaldı ki senin deyipte benim yapmadığım bi kontrol et istersen yenile bi sayfayı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek

güvenlik kodu aynı sayfada değil
    hatalı girince aynı sayfada yenilemiyor
    geri dönmek için tuşa bas yazacağına link ver bir geri sayfaya
    tuşa basıp geri dönersen gönder butonu çalışmıyor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

WebCrow bunu yazdı:

güvenlik kodu aynı sayfada değil
    hatalı girince aynı sayfada yenilemiyor
    geri dönmek için tuşa bas yazacağına link ver bir geri sayfaya
    tuşa basıp geri dönersen gönder butonu çalışmıyor

tamam hocam onlarıda auarlıcam ama bu ziyaretçi defeterleri ömrümü dediklerinin bazılarını yaptım onlar kaçmış gözümden yarına ayarlarım başka bişi gözüne çarparsa yaz bana gönder çok sağol önerilerin için

Toplam Hit: 1751 Toplam Mesaj: 11