folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder Ziyaretçiyi Siteden Kalıcı Olarak Nasıl Engelleyebilirim?

Ziyaretçiyi Siteden Kalıcı Olarak Nasıl Engelleyebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

modemin mac adresini öğrenebilirsen olur. 

ama ilk yazdığın mac adresi ethernet kartının mac adresiyse ; yerel ağda kullanılır. internette tek harfi,rakamı geçmez.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

@CodeInside: hocam evet dediğin gibi bir sistem oldukça karışık olur.. mesela tüm o ayrıntıları kaydetsem adam bir ayrıntıyı değiştirir kendini farklı bir kullanıcı gibi gösterebilir..

@by_Tet hocam MAC adresini nasıl alıyorsun sen ? benim bildiğim bir activex ile alınıyor..

@Buremba hocam mac ip ile bildiğimiz mac adresi farklı şeyler mi? mac ip diye araştırdım da mac adresinden farklı bir şey bulmadım..

aynı şeyler evet. pek bi yöntem yok yani mac adress spoofing yazarsan google'a görürsün onun da kolayca değiştirilebildiğini. bi ihtimal olarak da adamın sahip olduğu ip bloğunu engellersin modeme reset atsa da giremez sitene. ama bu sefer de vpn veya proxy kullanabilir. :)

. . .. . ... .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    Buremba bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı

@CodeInside: hocam evet dediğin gibi bir sistem oldukça karışık olur.. mesela tüm o ayrıntıları kaydetsem adam bir ayrıntıyı değiştirir kendini farklı bir kullanıcı gibi gösterebilir..

@by_Tet hocam MAC adresini nasıl alıyorsun sen ? benim bildiğim bir activex ile alınıyor..

@Buremba hocam mac ip ile bildiğimiz mac adresi farklı şeyler mi? mac ip diye araştırdım da mac adresinden farklı bir şey bulmadım..

aynı şeyler evet. pek bi yöntem yok yani mac adress spoofing yazarsan google'a görürsün onun da kolayca değiştirilebildiğini. bi ihtimal olarak da adamın sahip olduğu ip bloğunu engellersin modeme reset atsa da giremez sitene. ama bu sefer de vpn veya proxy kullanabilir. :)

hocam ip bloğu bir tek o ziyaretçiye mi özeldir? nasıl elde edebilirim? proxy veya vpn ile girse onların sahip olduğu ip ve ip bloğunu da engellersem sorun olmaz diye düşünüyorum.. bir de bazı sitelerde proxy olduğu anlaşılıyor o konu hakkında bir bilgin var mı hocam?

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    Buremba bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı

hocam ip bloğu bir tek o ziyaretçiye mi özeldir? nasıl elde edebilirim? proxy veya vpn ile girse onların sahip olduğu ip ve ip bloğunu da engellersem sorun olmaz diye düşünüyorum.. bir de bazı sitelerde proxy olduğu anlaşılıyor o konu hakkında bir bilgin var mı hocam?

ip bloğu tek bi ziyaretçiye özel değildir, ülkelere atanmış belli bloklar vardır ordan kesin çözüm alırsın. listesini bulabilirsen superonline, turksat gibi şirketlerin ip daha dar bir ip aralığı vardır ordan filtreleyebilirsin, biraz daha kasarsan mesela ttnet'in istanbul'da kullandığı bi ip aralığı filan var bildiğim kadarıyla. ama tabi listeleri bulması kolay değil, ülkeler için olanı bile parayla satıyorlar ama warez'de olması lazım.

ikinci sorunda da hepsi olmasa da çoğu proxy kendine has http_forwarded_for gibi headerlar barındırıyorlar requestte, ordan tanıyabilirsin. burda o headerların bi listesi var http://stackoverflow.com/questions/1000924/detecting-whether-a-user-is-behind-a-proxy

. . .. . ... .
Toplam Hit: 3788 Toplam Mesaj: 15