Zyxel Modemin Web Arayüzüne Giremiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JaCKaL
    JaCKaL's avatar
    Erkek
    selam arkadaslar, cevrede bulunan sifresiz wireles modemlerden birine baglaniyorum ama internet baglantisi yok.. modemin web arayüzüne girip kullanici adi bölümüne admin sifreyede 12345 yazip bi kac ayarla düzeltecegim ama 192.168.2.1 yada 192.168.1.1 yazinca sayfa görüntülenemiyor yaziyor ayarlara gecis yapamiyorum.. bu modem icin baska bi ip mi yazicaz web arayüzüne girmek icin??

choosing my confessions...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

modem şirket ağ olabilir yada vpn kullanılıyorsa,local ip modemin ipsidir.yani modem dışarıya farklı ipile çıkar.içerde farklı ip kullanıyordur. normalde 192.168.1.1 oması gerekiyor,

başlat çalıştır cmd enter

ping 192.168.1.1 enter, dene bakalım,cevap alabilecekmisn. yada modemin default ayarları uzamn biri tarafından değiştirlmiş olabilir.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    192.168.1.254olarak denermisin kardeş bide ? şifrede sdandart die biliyorum zyxel lerde ben 1234 die.

Living Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Bazen modemlerde, yazılımsal bi sorundan  dolayı web arayüzünden ulaşamayabilirsin. Önce modemine ping at, ulaşacakmısın kontrol et. Eğer pinglede ulaşamıyorsan, kablo  bağlantılarını kontrol et. Onlada sonuç alamazsan reset at, bi kaç saat bekle kendiliğinden düzelebiliyor. Eğer buda olmazsa aldığın yerle yada modemin müşteri hizmetleri yetkilisi ile irtibata geç.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JaCKaL
    JaCKaL's avatar
    Erkek
    gene olmadi ya:S mac adresi degistirip denicem bide..

choosing my confessions...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    utoptas
    utoptas's avatar
    Erkek

Arkadasım eger başlangıç şifresini deiştirdiysen 192.1681.1.'e girdiginde şifre yazılı oluyor ekranda ona enter deme şifreyi sil ve tekrar yaz.O zman oluyor

utoptas
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    telnet ile girmeyi dene oradan işlerini hallet

işte öyle
Toplam Hit: 9323 Toplam Mesaj: 7