150 km yerine 1500 km yol gitti

gps%20harita

Bir yere giderken GPS cihazınıza ne kadar güvenirsiniz? Bu kadın çok güvendi, bakın başına ne geldi!

 

Günümüzde tarifini bilmediğimiz yollara atılırken başvurduğumuz birçok yöntem mevcut. Pratik oluşu ve zaman kazandırması açısından GPS'ler o yöntemlerin başında geliyor. Ancak GPS'inize güvenip 150 km yerine 1500 km yol yapınca, bu tercihi bir kere daha düşünmek gerek.

Kulağa her ne kadar saçma ve inanılmaz gelse de Belçikalı kadın şoförün başına gelen tam da buydu. Sabine Moreau isimli 67 yaşındaki sürücü, evinden 150 km uzaktaki Brüksel'e gitmek isterken, kendini 1500 km ötedeki Zagreb'de buldu.

Belçika'nın Erquelinnes kasabasında oturan Moreau, Brüksel'deki tren istasyonunda bekleyen arkadaşını almak için yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuğa çıktı. Yol tabelaları yerine GPS cihazına güvenmeyi tercih eden Moreau, kendini 2 gün süren yolculuğun sonunda Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de buldu.

Yol boyunca benzin almak için iki kez duran Moreau, birkaç saatliğine uyumak için mola bile vermiş. Moreau, ilginç hadisenin nasıl geliştiği sorusuna "dikkatsizlik" şeklinde yanıt verdi: "Sanırım dikkatim dağılmıştı ve sürmeye devam ettim. Önce Fransızca ve Almanca tabelalar gördüm. En sonunda Hırvat tabelalarına rastlayınca artık Belçika'da olmadığımı anladım."

Tarih:
Hit: 2350
Yazar: CyberAngelYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.