35 bin TLlik 3G faturası !

 

3G ile hızlı mobil internetin keyfini sürerken kendinizi fazla kaptırmayın, cebiniz kötü yanabilir!

Bu aslında bir ibret öyküsü ve neyse ki söz konusu aileyi çok zor durumda bırakabilecek olay GSM operatörünün iyi niyeti ile kapandı. Ama bu haberi çocuklarına hızlı internet erişimi özelliğine sahip cep telefonu veren tüm ailelerin okumasında fayda var.

ABD'de yaşayan Ted Estarija adlı bir adam cep telefonundan internet erişimi sık kullanıyordu. 13 yaşındaki çocuğunun da internetten mahrum kalmasını istemedi ve operatörüne talimat vererek çocuğunun kullandığı hattında limitli 3G internet erişimini açtırdı. Ay sonunda faturada ufak bir yükselme bekliyordu fakat sonuç beklediğinin çok üzerinde çıktı.

13 yaşındaki çocuğu bir ay içerisinde cep telefonundan tam 1,4 milyon kb veri transferi yapmayı başarmış ve cep telefonu faturasına tam 22 bin dolarlık internet erişim ücreti yansımıştı. Neyse ki bu olay haberlere konu olunca operatör faturayı bu seferlik iptal etti. Estarija ise olaydan sonra şunları söyledi; "Böyle olacağını bilseydim 30 dolar verip sınırsız internet erişimi paketi alırdım".

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1830
Yazar: overrideYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.