ABD'nin kara liste kararına Xiaomi Türkiye'den resmi açıklama

ABD'nin kararı hakkında Xiaomi Türkiye'den yapılan açıklama şöyle:

"Şirketimiz varlık gösterdiği bölgelerin ilgili yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak faaliyetlerini yürütmekte ve tamamen bireysel ve ticari kullanıma yönelik ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Şirketimiz Çin ordusuna ait değildir, Çin ordusuyla herhangi bir bağı bulunmamaktadır ve NDAA'da (ABD Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası) belirtildiği şekilde "Komünist Çin Askeri Şirketi" değildir. Şirketimizin ve hissedarlarımızın çıkarlarını korumak üzere gerekli tüm önlemler tarafımızdan alınacaktır. 

Şirketimiz, bu sürecin olası sonuçlarının grup üzerindeki etkilerini değerlendirmek üzere detaylı incelemelerini sürdürmektedir. Gerekli olması halinde ilerleyen günlerde ek açıklamalar yapılacaktır.

Saygılarımızla,

Xiaomi Türkiye"

Tarih:
Hit: 729
Yazar: DJ_AlperYorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

cukurova tarafından yazıldı. Tarih: 26/Oca/21 04:34
Xiaomi severim ama Çin'de kurulu bir şirketsen, Çin hükümeti çıkarları doğrultusunda seni her türlü öttürür. Çinde herşey Mao'da birleşir, huawei, zte, xiaomi, alibaba... olman farketmez. Bunuda bütün dünya biliyor. Çin komunist hükümeti, xiaomi mi Cloud verilerini bana ver dediğinde, yok demek sıkar biraz.