AMD Bulldozer 5,1 GHz’i Gördü

AMD’nin Bulldozer işlemcileri 2011 yılının en çok beklenen ürünlerin başında geliyor. Çıkış tarihi belli olmayan ve sürekli ertelenen bu ürün, özellikle performans testlerinde büyük ilgi uyandırıyor.

AMD’nin yeni Bulldozer işlemcileri her ne kadar satış tarihi belli olmazsa da, üstün bir performansa sahip olduğu birçok kişi tarafından biliniyor.

Bu işlemci ilk olarak Intel’in üst seviye Core i7 990X işlemcisi ile kıyaslandı ve burada inanılmaz sonuçlar elde etti. Herkes tarafından konuşulan AMD Bulldozer, şimdi de Overclock performansı ile göz boyamaya çalışıyor.

OBRovsky Blog’un eline geçen AMD’nin  FX-8230P adlı işlemcisi, çeşitli Overclock testlerine tabii tutuldu. Yapılan denemelerde 5.14 GHz’lik bir çalışma frekansına ulaşıldı. Yalnız ulaşılan bu değerde işlemcinin stabil çalışıp çalışmadığı hakkında bir yorum yapılmadı.

Bilinen tek şey, işlemcinin  4.85 GHz’lik bir saat frekansında stabil bir çalışma sergilemesi.  Öyle ki bu frekansta Cinebench 11.5 ve SuperPI test yazılımlarında sonuçlar elde edilebildi.

 

http://www.youtube.com/v/haV93vh20Q0

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1467
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.