AMD Spider Platformu tanıtıldı.

AMD, gerçek dört çekirdek teknolojisi vadettiği "Spider" kod adlı platformunu tanıttı...

amdspiderman


Bilgisayar meraklılarına yönelik sistemlerin kurallarını baştan yazan AMD, ilk gerçek dört çekirdekli işlemcisiyle olağanüstü bir görsel deneyim için ölçeklenebilir grafik imkanları sunan "Spider" adlı platformunu bugün tanıttı. AMD Spider platformu, AMD Phenom dört çekirdekli işlemciler, Microsoft DirectX 10.1 destekli ATI Radeon HD 3800 Serisi grafik işlemcileri ve AMD OverDrive yazılımı ile CrossFireX içeren AMD 7 Serisi yonga setinden oluşuyor. AMD Spider platformu, AMD'nin eş işlemci yoluyla platform düzeyinde hızlandırmayı öngören Hızlandırılmış Bilgi işlem yolunda önemli bir kilometre taşı.

"AMD, sahip olduğunuz tüm ekranlarda olağanüstü bir görsel deneyim sunmaya kararlı olan tek şirkettir," diyen AMD Başkanı Dirk Meyer, şöyle devam etti: "AMD Spider platformu, platform düzeyinde yenilikçiliğe yaklaşımımızın simgesidir ve ileri düzey, zengin özelliklere sahip heyecan verici bir bilgisayar deneyimi yaşatmaktadır. Enerji verimliliği gözeten tasarımdaki kararlılığımız ve üretimdeki uzmanlığımız, şaşırtıcı bir fiyat aralığında benzersiz vat başına performans sağlamaktadır ve bilgisayar tutkunlarına yönelik platformları eskisinden çok daha geniş bir kitleye sunmaktadır."

AMD'nin Spider platformu, ATI CrossFireX Teknolojisi ile çoklu grafik işlemci desteğine sahip en ileri düzey platformu sunarak bu alanı bir adım ileri götürmektedir. Enerji tasarruflu 55nm ATI Radeon HD 3800 Serisi grafik işlemcileri ile birlikte PCI Express Generation 2.0 ve HyperTransport 3.0 teknolojilerinin bant genişliğini arttırması, ölçeklenebilir bir HD çoklu grafik işlemcisi deneyimi için ideal işlem gücünü sağlamaktadır. AMD'nin tasarım ve üretimdeki yenilikçiliği, AMD Spider platformunun kolaylıkla üç veya dört grafik işlemcisi taşımasını sağlayarak oyunlar için gerçek bir süper bilgisayar ortaya çıkarmaktadır.

"Falcon Northwest, yeni AMD Spider platformunun dörtlü ATI CrossFireX potansiyelinden çok etkilendi," diyen Falcon Northwest başkanı Kelt Reeves, şöyle söyledi: "Tek sistemde dört grafik kartı çalıştırılması bugüne kadar oyuncuların rüyası olsa da, bütün kartlara yeterli hava akımı sağlamaya çalışan sistem kurucular için kâbus olabilir. Spider platformunun bağlantılı yapısı, AMD 7 Serisi yonga seti, yüksek performanslı AMD Phenom dört çekirdekli işlemci ve zaten sessiz ve serin çalışan ATI Radeon HD 3800 ekran kartının, azami havalandırma ve soğutma sağlayacak biçimde beraber çalışabilmesine imkan veriyor. AMD, çoklu grafik işlemcisi performansını elde etmeyi kolay ve ulaşılabilir hale getirdi."
Kaynak: Chip
Tarih:
Hit: 1215
Yazar: nurkYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.