Amdden müthiş bir ekran kartı...

                          AMD HD 4670, beraberinde gelen HDMI ve HDTV dönüştürücü aparatlar sayesinde, LCD TV'nize kolayca çıkış alabilirsiniz.
Anlaşılan AMD, HD 4000 serisinin başarısını bütün segmentlere taşımak istiyor. Firmanın bu amaçla çıkardığı yeni kart ise HD 4670.

100 dolar altı orta segmente hitap eden kart, rakip nVidia tarafından 9500 GT'yi karşısına alıyor. HD 4670'de ilk dikkatimizi çeken özellik, kartın üzerinde herhangi bir ekstra güç girişinin yer almamasıydı. HD 4000 serisine dâhil olan ve üzerinde güç girişi bulunmayan ilk kart olma özelliği HD 4670'e ait. Düşük güç tüketen kart, ev sineması PC'ler için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Zira yine beraberinde gelen HDMI ve HDTV dönüştürücü aparatlar sayesinde, LCD TV'nize kolayca çıkış alabilirsiniz. nVidia tarafında 9500 GT'ye rakip olan cihaz, yaptığımız testlerde rakibini çok kolay bir biçimde geçebiliyor. Fakat kullanıcıların burada 1 GB bellekli 9500 GT modellerine dikkat etmeleri gerekiyor, zira bu segmentte belleğin hiçbir önemi olmuyor. Bu açıdan HD 4670 üzerindeki DDR3 bellekler sayesinde çok daha iyi bir performans sunuyor. 100 dolar ve altındaki ekran kartları sınıfına renk katan ATI Radeon HD 4670 bu segmentte rekabetin oldukça zorlu geçeceğinin bir örneği.
Bence bununla oynanmıyacak oyun yoktur.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 597
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.