Android 2.2’ye Hotspot Özelliği

Mobil dünyası Android 2.2 için geri sayıma geçmiş durumdayken, bir yandan da yeni sürüme dair haberler gelmeye devam ediyor. İşte Android 2.2’nin son bombası…

Geçtiğimiz günlerde sizlere burada yer alan yazımızda Android 2.2 Froyo sürümünün detaylarına dair gelişmelerden söz etmiştik. Videoda Flash 10.1 ile harika bir performans sergilediği görülen Froyo yüklü Nexus One'ın bu konudaki ön yargıları ciddi biçimde değiştireceği düşünülüyor. Sistemin birçok inovatif özellik ile donatılacağı konuşulurken, bu konudaki en somut örnek ilgi uyandıran cinsten.

Buna göre yeni sistem ile birlikte Androidli cihazlar internet yayını yapabilecek. İlk etapta biraz karışık gibi görülen bu sistem aslında özünde çok sade bir mantığa dayanıyor. Bu özellik aktif edildiği takdirde telefon bir çeşit erişim noktasına dönüşüyor ve bu hotspota bağlanan cihazların, mobil internet bağlantısı ile internete erişmesine olanak tanınmış oluyor. symbian'da Joiku Spot isimli uygulamadan tanıdığımız bu özelliğin Android 2.2 ile ön yüklü olarak gelmesi, heyecan verici bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Kaynak: shiftdelete
Tarih:
Hit: 1369
Yazar: arkinfesYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.