Apple Çıldırmış Olmalı

Apple, telif hakkı davalarını birkaç adım öteye taşıyarak, en büyük rakibinin hemen her modeline karşı mahkemeye başvurdu. Amerikalı şirketin amacı, pek çok modeli Avrupa’da yasaklatmak.

Apple’ın Samsung’a karşı başlattığı telif savaşı, hemen hemen her gün satırlarımızda yer alıyor zira her gün ilginç bir gelişme yaşanıyor. Apple, Samsung Galaxy Tab 10.1′in satışını Hollanda harici Avrupa Birliği ülkelerinde ve Avustralya’da yasaklatmıştı. Lakin daha sonra tedbir kararı kaldırılmış ve satış yasağı sadece Almanya ve Avustralya’da geçerli hale gelmişti.

Büyük elma, rekabeti bambaşka bir boyuta taşıyarak, Hollanda’da dahil olmak üzere tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerde Galaxy Ace, Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy Tab 7, Galaxy Tab 10.1, Galaxy Gio, Nexus S, 551, Europa, Apollo ve Mini’nin satışının yasaklanmasını talep etti. Gerekçe ise her zamanki gibi: Patent ihlali.

Akıllı telefon pazarının en büyük üç oyuncusu Apple, Samsung ve Nokia. Nokia, daha ziyade başlangıç ve orta seviyeye hitap ediyor; bu da Samsung’u Apple’ın en büyük rakibi haline getiriyor. Eğer Samsung aradan çekilirse, iPhone’un satışları katlanarak artacak.

Kaynak: Scroll
Tarih:
Hit: 873
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.