Apple Samsung’u ABD’ye Sokmayacak!

Apple, iPhone, iPad gibi hit ürünlerini kopyalamakla suçladığı ve patent davası açtığı Samsung’un peşini bırakmamakta kararlı. Mahkemeden, bundan sonra çıkacak Samsung mobil cihazlarını görme yetkisi alan Apple, şimdi de Samsung için öyle bir başvuru yaptı ki olay gittikçe karışık bir hal aldı.

ABD’nin teknoloji devi, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonuna (ITC) yaptığı başvuruyla, Samsung’un mobil ürünlerine ithalat yasağı koymasını istedi ve gerekçe olarak patent davasındaki mahkeme kararlarını gösterdi. Her iki firmada haklı çıkmakve uluslararası ticarette hamle üstünlüğü kurmak için tük kozlarını oynuyorlardı ama Apple’ın yaptığı bu hamleyi kimse beklemiyordu.

Aralarıda Samsung Galaxy S, Galaxy S2 ve Galaxy Tab tabletlerde bulunan birçok Samsung ürününün ABD’nin sınırında geçmemesi gerektiğini  ITC’ye ileten Apple, böylece Samsung’tan kurtulmak istiyor. Apple’ın başvurusun detaylarına bakıldığında patent ihliali tespit edilen 6 adet akıllı telefonun yanında iki Samsung tabletin ABD’ye ithal edilmesinin önüne geçmeye çalıştığı görülüyor.

Hatırlanacağı üzere Apple’ın ilk açtığı patent davasının ilk oturumundan sonra mahkeme başkanı, bundan sonra çıkarılacak Samsug mobil ürünleri ilk olarak Apple avukatlarının görmesi gerektiği kararını vermişti.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 809
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.