Apple‘ı atlatan uygulama!

 

iPhone'u mobil bağlantı cihazına çeviren bu uygulama, bakın Apple'ın sert kurallarını nasıl ezdi!

iPhone kullanıcıları bilgisayarlarını telefonları üzerinden internete bağlamak için deveye hendek atlatmak zorundaydı. Geçtiğimiz sene ortaya çıkan iTether uygulaması daha çıktığı gün Apple tarafından yasaklanmıştı. Ama bu kez tekrar karşımızda.

Türkiye'de olmasa da, ABD'de bu büyük bir sorun çünkü cep telefonu operatörleri cep telefonunun internet bağlantısını başka cihazlar tarafından kullanılmasını istemiyor, çünkü bu bağlantılar için ayrı ücret taleb ediyorlar.

iTether bu kez AppStore'u aşmak için başka bir yöntem bulmuş gibi görünüyor. Son iTether uygulaması aslında tamamen HMTL5'den oluşmuş bir uygulama ve web tarayıcısı ile giriliyor. Böylelikle AppStore aradan çıkmış oluyor. Senelik 30 dolara abonelik toplayan iTether çıktığında tarayıcıdan adhoc kablosuz bir bağlantı oluşturacak ve diğer cihazların iPhone'unuzun bağlantısını paylaşmanıza olanak sağlayacak.

Apple'ın bir şekilde iTether'ı önlemeye çalışacağı da olasılıklar arasında. Ama ABD cep operatörlerinin şikayetlerini tekrarlayıp tekrarlamayacağı da merak konusu.

Akıllı telefonlar üzerinde bağlantı paylaşımı (Tethering) sistemi Samsung Galaxy S serisi gibi bir çok Android sisteminde varsayılan özellik olarak geliyor. iPhone'a son güncellemeyle eklenen özellik sadece operatörünüz izin verirse açılabiliyor.

Kaynak: Veteknoloji
Tarih:
Hit: 741
Yazar: izleyiciYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.