Asustan Kurumsal Eee PC!


Asus, Eee PC ailesine şirketlere yönelik bir ürün daha eklemeye karar verdi. N10JC isimli modelin diğer Eee PC'lere göre farkı nerede?

Asus, Eee PC ile netbook kavramına önayak olmuş bir üretici olarak ününü korumak için yeni modellerle çıkıp gelmesini gayet iyi biliyor. her ne kadar bazı modeller netbook kavramındaki fiyat verimliliği özelliğini anlamsız kılsa da, yeni bakış açıları ve lüks modeller birkaç bin dolarlık çok yüksek taşınabilirliğe sahip özel dizüstü bilgisayarlara ciddi bir rakip konumunda. Asus bu defa Eee PC için bir başka rol düşünmüş ve fiyatla yüksek taşınabilirliğin yanına bir de kurumsal ihtiyaçlar eklemiş.

Eee PC N10JC'de Neler Var?

Asus'un yeni kurumsal Eee PC ürününde yine klasik bir 1,6 GHz'lik Atom işlemcisi yanında 1 GB bellek mevcut. Bu Eee PC'yi diğerlerinden farklı yapan şey ise parmak izi okuyucusu ve Nvidia'nın GeForce 9300M ayrık grafik çözümünün kullanılmış olması. Bu grafik çözümü maliyeti yükseltse de özellikle video izleme konusunda oldukça verimli olacağa benziyor. Atom'un yetenekleri çok iyi olmadığı için ekran kartı içinde bu işi yapan video çözücü hayatınızı kurtarabilir.

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 472
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.