Bilekten Konuşturan Cep Telefonu

Türkiye'de henüz meraklıları ve hatta bilenleri fazla olmamasına karşın yurtdışında saat cep telefonları ilgi çekmeye devam ediyor. İşte CTIA'deki Çin-Kanada ortak yapımı Neutrano.

Ülkemizde çift hatlı cep telefonu pazarı, birkaç belli başlı üretici haricinde piyasayı istila eden Çin işi, işçilik kalitesi düşük, kullanım ömrü kısa marka/modellerle ciddi bir balta yedi. Bu belli başlı üreticiler arasında yer alan General Mobile ise sunduğu yenilikçi ürünlerle çift hatlı telefonları haricinde de dikkatleri çekmeyi başardı. Markanın tanıttığı gözlük-ekran ve ardından tanıttığı saat cep telefonu dikkat çekici cihazlardandı. Maalesef her ikisi de pazarda geniş yer bulamadı. Saat cep telefonunu mağazalarda hiç göremedik desek yeridir.

Şu günlerde bazı diğer markaların saat cep telefonu modellerine daha sık rastlıyoruz. Bu ürünlerin kalitesi konusunda merakımızı henüz gideremedik.  Yakın zaman içerisinde sizlere bu cihazlar hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Biz bu çalışmayı sürdürürken CTIA'den gelen haberle, saat cep telefonları konusunda yeni gelişmelerin yaşanabileceği sinyalini de almış olduk.

Kanadalı Neutrano adlı firma, Asyalı üreticilerden birisiyle anlaşarak geliştirdiği saat cep telefonunu CTIA'de tanıttı. Resimde görüldüğü üzere LG'nin GD910 saat telefonu kadar şık değilse de, kötü görünmeyen cihaz, Bluetooth kulaklığınız yoksa bileğinizi kulağınıza götürmek zorunda bırakmayan bir çözüm geliştirmiş.

Saatin ana kısmı yerinden çıkabildiği için kullanıcılar standart bir telefon gibi ürünü kullanabiliyor. Arayüz kısıtlı olması nedeniyle pek hoş değil. Fiyatı 300 ila 400 dolar arasında olduğu belirtilen cihaz Temmuz ayında Amerika'da piyasaya sürülecek. Bu fiyatlarla cihazın işi zor ancak meraklısı için Michael Knight - Kara Şimşek (K.I.T.T.) diyalog misali konuşma yapmak isteyenler çıkabilir.

Tarih:
Hit: 630
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.