Bravo Microsoft

Windows Live Messenger nihayet web arayüzüne kavuştu. Yıllardır başka siteler sayesinde kullanılan bu özellik, sonunda resmiyet kazandı.

 Windows'un ülkemizde çok tutulan sohbet programı Live Messenger, yıllar sonra bir web arayüzüne kavuştu.

Gtalk misali Hotmail hesabı üstünden ulaşılan bu arayüz, MSN tabir edilen ortama ekstra bir program açmadan da girmeye yarıyormuş. "-muş" diyoruz, çünkü güzel yurdumuzun semalarında henüz kullanılamıyor. Brezilya, Kanada, Çin, Almanya, Fransa, Amerika diye giden ülke listesinde Türkiye yok, ancak ülkemizde rekor miktarlarda kullanıldığını düşünürsek, herhalde eklenmesi uzun sürmez.

Kullananların yorumlarına göre, video ve resim paylaşımına imkan vermeyen arayüz, kimin çevrimiçi kimin çevrimdışı olduğunu göstermek konusunda da zaman zaman sorunlar yaşıyormuş. Yegane amacı o sırada çevrimiçi olan kişilerle sohbet etmek olan Messenger'ın, bunu yaparken bile sorun yaşaması arayüzün artıları arasında sayılmasa gerek.

Böyle bir arayüz yapmak Windows'un aklına yıllar sonra geldiğine göre, kullanılabilir hale getirmek bu hesapla tahminen 7 civarı sürüm gerektirebilir.

Tarih:
Hit: 567
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.