Bugün Twitter Profilleri Yenileniyor

Twitter'ın şimdilik opsiyonel olarak sunduğu yeni profil sistemine 12 Aralık günü genel olarak geçiş yapılacak. Böylece her üye yeni profil sayfasına geçmiş olacak.

Son günlerde Instagram'ın engelleriyle karşılaşan Twitter, bir nevi kendi fotoğraf efekt yazılımını hayata sunmasından sonra iyice sert bir mücadeleye doğru gidiyor.

Facebook ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olan Twitter, geçtiğimiz aylarda radikal bir şekilde yenilediği profil sistemini yarın yani 12 Aralık'ta tüm kullanıcılara getiriyor.

Facebook'taki zaman tüneline benzer özelliklerle donatılan yeni profildüzeni, daha önce opsiyonel olarak kullanılabiliyordu. Artık yarından itibaren tüm kullanıcılar bu görünüme geçmiş olacak.

Yeni Görünüme Geçmeyenleri Ne Bekliyor?

Facebook'a Zaman Tüneli ile beraber gelen kapak fotoğrafı, Twitter'a da gelmiş durumda. Artık profilinizi kapak fotoğrafıyla süsleyebiliyorsunuz.

Arka plan resmi ayarlarken oldukça zorlanıyorduk. Çünkü kaplama tekniği kullanılıyordu. Artık Twitter bu kanayan yaraya da parmak basmış. Arka plan resimlerini sağa sola ya da ortaya hizalayabiliyoruz.

Widgetlar başta olmak üzere pek çok aracın dahil edildiği yeni görünüm, mobil uygulamalarda da uyumlu. Bugünkü geçişte kullanıcıların pek bir sorun yaşaması beklenmiyor.

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1131
Yazar: LethaLImpacTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.