Çocuklar İnternette Ne Kadar Dürüst..!

Çocuklar İnternet Hakkında Ne Kadar Dürüst?

Online hayat gerçek hayatın yerini günden güne almaya devam ederken, çocukların bu konuda ne kadar dürüst davrandıkları araştırıldı. İşte sonuçlar.

Symantec'in araştırmaları, çocukların online hayatları hakkında detayları anne babalarından gittikçe daha fazla gizlediklerini ortaya çıkardı.

Online Living adlı ankete katılan İngiliz ebeveynler, çocuklarının internette geçirdikleri sürenin haftada 18,8 saat olduğuna inanıyor. Oysa bu süre tam 43,5 saat.

Baskına Uğrayan Çocuklar

Aynı araştırma sonuçlarına göre ailelerin %81'i çocuklarına internette neler görüntülediği konusunda güvenirken, çocukların itirafı aksini gösteriyor.

Zira ankete katılan çocukların %31'i, nereleri gezdikleri konusunda anne babalarının hiçbir fikri olmadığını düşünüyor. Ayrıca 6,427 ebeveynden %20'lik bir oran, çocuklarını "uygunsuz" siteleri gezerken yakalamış.

Konuyu değerlendiren Symantec İnternet Güvenliği Avukatı Marian Meritt, internetin eğlenmek ve öğrenmek için iyi bir ortam sunduğunu, ancak bazı sınırlamaların olması gerektiğini belirtiyor.

Kaynak: sd
Tarih:
Hit: 1329
Yazar: EnableTurkYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.