Daha hızlı yeni nesil internet!

Saniyede 96 terrabit hız sunan yeni ASR 9000 sistemi, piyasadaki IPv6 uygulamaları için sunulan çözümlerin 36 katı bant genişliği ve yüzde 70 operasyonel maliyet tasarrufu sağlıyor. Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, servis sağlayıcılara yeni nesil interneti görsel, mobil ve sanal hale getirecekleri mimariyi daha kolay bir yolla sunarak inovasyon geleneğini sürdürüyor.

Cisco ASR 9000 Series Aggregation Services yönlendiricilere yeni özellikler getiren Cisco, yeni nesil internete geçişte bağlantı hızını belirgin şekilde artırıyor. Cisco’nun kapasite ve performans artırarak maliyet avantajı sağlayan son inovasyonu nV (Network Virtualization) ağ sanallaştırma teknolojisi de ilk kez ASR 9000 sisteminde kullanılacak. Cisco’nun yakın geçmişte duyurduğu Görsel Ağ Endeksi (VNI) 2010-2015 raporuna göre 2015 yılında ağa bağlı cihazların sayısı dünya nüfusunun iki katına yani 15 milyara çıkacak ve küresel internet trafiği de dört kat artarak yılda 966 exabyte’a ulaşacak.

Cisco’nun ASR 9000 sistemine getirdiği yeniliklerle servis sağlayıcılar, bu hızla değişen ortama çabuk adapte olabilecek ve trendlere daha kolay ayak uydurabilecek. ASR 9000 sistemine getirilen yenilikler arasında ASR 9922 ve ASR 9000v yönlendiriciler bulunuyor. Sistemdeki ASR 9010 ve ASR 9006 yönlendiricilerle birlikte yeni ürünler, tek sistemde hızlı bağlantıyla video, mobil ve bulut hizmetlerinin verimli bir şekilde alınmasını sağlayacak.

Ağ uçlarını, birleştirme ünitelerini ve erişim katmanlarını Cisco ASR 9000 sisteminde akıllı biçimde harmanlayan Cisco nV teknolojisi ise gelecek nesil internet için operasyonu kolaylaştıran, ağ kapasitesini artıran ve IPv6 hizmetlerini hızlandıran bir sistem sunuyor. Cisco nV teknolojisi ile Cisco ASR 9000 sistemi operasyonel maliyetlerin yüzde 70’e kadar düşürülmesini sağlayarak yatırımın bir yıldan kısa sürede geri dönüşünü sağlıyor.

Bu maliyet tasarrufu, tak-çalıştır yetenekleri, tek merkezden yönetim, verimli konfigürasyon ve kolay kurulum özelliklerinden kaynaklanıyor. Cisco’nun Mühendislik Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Servis Sağlayıcılar Birimi Genel Müdürü Pankaj Patel, “İçinde bulunduğumuz dönem, genişbant haberleşme endüstrisi için kritik öneme sahip. Bir yandan rekabetçiliklerini koruyup diğer yandan müşteri taleplerini karşılamayı amaçlayan servis sağlayıcılar, yeni nesil internete geçmek zorunda. Cisco olarak onlara ihtiyaç duydukları yenilikçiliği ve tasarrufu aynı çözümde sunuyoruz” diyor.

Kaynak: Veteknoloji
Tarih:
Hit: 717
Yazar: SARIYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.