Dell incelmeye devam ediyor

Oldukça ince dizüstü bilgisayar modelleri üretmekte başarılı olan Dell bugüne kadar ürettiği en ince seri olan Adamo serisinin yeni bilgisayarı Talitude Z‘yi tanıttı, Adamo serisinde ki diğer bilgisayarlar gibi 16.5 mm kalınlığında olan bu dizüstü bilgisayarın özellikleri eşdeğerlerine göre daha üst seviyelere çıkartılmış.

dellCore 2 duo işlemciye sahip olan Talitude Z, 2 megapiksel web kamerasına ve dokunmatik ekrana sahip ancak bu bilgisayarın en değişik özelliği ekran çerçevesinin dokunmatik olması, ekranın çerçevesinde ki alanlara dokunarak web sayfaları, mailler ve resimlerde gezinme oldukça kolay bir hal almış. 2 megapiksel olan web kamerası yüz tanıma sisteminin yanında kapsama alanına giren belgeler için tarayıcı olarakda kullanılabiliyor web kamerasına tutulan kartvizitler outlook’a kaydedilirken normal belgeler ise pdf olarak kayıt ediliyor.

Bilgisayarın en dikkat çeken diğer özelliklerinden bir taneside sistemi yanlızca e-post kontrolü ve internette gezinmek için açabilmesi, Latitude modu olarak adlandırılan bu özellik sayesinde bilgisayar çok kısa bir sürede açılıyor ve pil süresi 3 güne kadar dayanabiliyor.

Genel olarak iş dünyasına yönelik olarak tasarlanan Dell Latitude Z özelliklerine göre 2000 dolardan başlayan fiyatlara sahip
Kaynak:
Tarih:
Hit: 951
Yazar: AquilaYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.