Dell, Streak 7 Üretimini Durdurdu.

Dell bildiğiniz gibi hem tablet hem de telefon olan Streak 5 modelini sonlandırmıştı. Bu seferde ultra-mobil kategorisinden bulunan Streak 7′ yi sonlandırdı.Tablet bilgisayar olan 7 inç’ lik Streak 7, Nvidia’nın  Tegra 2 platformundan güç alıyordu ve Android işletim sistemi olan Froyo kod adlı 2.2 sürümünü kullanıyordu.

Streak 7 için yeni yazılım güncellemesi beklenirken, Dell Streak 7 i çevrimiçi satış sitesinden kaldırdı. Böylelikle bu tablet bilgisayar için güncelleme beklentisi sona erdi.Streak 7 çıktığından bu yana ciddi anlamda güncelleme almadı .Piyasadan çekildikten sonra güncelleneceğini pek sanmıyoruz.Dell patronu Michael Dell tablet bilgisayar pazarının kendileri için o kadar da gelişmiş olmadığını ifade etmişti.

Dell bu gelişmelerin ardından yeni akıllı tablet ve telefonlarına ara vermeyeceğinden söz etti. Ayrıca yeni çıkaracağı modellerin de pazara daha çok atılım yapmak için uygun fiyatlarda olacağını düşünmekteyiz. Bunun yanında Dell, diğer Android ürünlerinin Android 4.0 güncellemesine geçeceğini ve bunun 2012 yılı başlarında olacağından söz etti.

Kaynak: androidsistem
Tarih:
Hit: 1824
Yazar: HeadBangerYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.