Dünyanın en sağlam cep telefonu

 
 
 
Dünya'nın en sağlam cep telefonu
Land Rover dünyanın en sağlam cep telefonunu piyasaya sürdü. Yeni telefon yüksek bir binanın tepesinden atıldı, filin altında ezildi, hatta fırında kızartıldı... Buna rağmen tek parça kalmayı başardı.

Arazi aracı üreticisi Land Rover, özellikle inşaatta çalışanların, dağcıların ve adrenalin tutkunu maceracıların ilgisini çekeceği düşünülen cep telefonu geliştirmek için telefon üreticisi Sonim'le çalıştı.
www.veteknoloji.com
Dayanıklılık testlerinde cep telefonunu parçalamak için türlü türlü yollara başvuruldu. Üzerinden Land Rover'la geçildi, çamura batırıldı ve fil tarafından ezildi.

Fırında 150 derece sıcaklığa maruz bırakılan, yarım litrelik bira içinde bekletilen ve bir binanın ikinci katından aşağı fırlatılan cep telefonu bana mısın demedi.
www.veteknoloji.com
Bütün bu badirelerden tek parça çıkmayı başarabilen  cep telefonunu  415 dolar perakende fiyatıyla satışa sunan Tesco, ürüne güveniyor. Dünyanın en dayanıklı telefonu olarak piyasaya sürülen cihazın 3 yıl garantisi var.

Piyasaya sürülmeden bir gün önce cep telefonunu kendi testlerine tabi tutmak isteyen İngliz The Sun gazetesi çalışanları ise telefonu nihayet 3 tonluk bir aracının altına koyarak ezmeyi başardı.

Bu 'radikal' denemeye rağmen cep telefonunun ünvanının hakkını verdiğini teslim etmek gerek!

Cep telefonunun bataryası bin 500 saate kadar dayanabiliyor. Ürünün ayrıca 2.0 megapixel kamerası ve oldukça yüksek bir tona ayarlanabilen zil sesi var.

İngilizler çelik sağlamlığında olan telefona dünyanın en büyük GSM operatörlerinden biri olan Vodafone'un ezeli rakibi Orange Telekom abonesi olarak ayda 40 dolara sahip olabiliyor. Ürünün şimdilik sadece İngiltere'deki Tesco mağazalarında satılıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 4450
Yazar: nonameYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.