E-Devlet’in kapısı 18 Aralık’ta açılıyor

Türkiye’de kamu hizmetlerinin elektronik ortamda sunulacağı www.turkiye.gov.tr, 18 Aralık’ta hizmete girecek.

 

“E-Devlet Kapısı Projesi”nde pilot uygulama için teknik altyapı ve donanım kuruldu. Kimlik doğrulama ve güvenlik testleri de tamamlanan projenin ilk etabında 21 kamu kurumu hizmeti elektronik ortamda sunulacak.

 

Hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin 18 Aralık‘tan itibaren PTT şubelerinden şifre almaları gerekiyor. Elektronik imzası bulunanlar da şifre almadan hizmetten faydalanabilecek.

Türkiye İş Kurumunda iş ve işsizlik ödeneği başvurusu, PTT’den gönderi takibi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın diğer kurumlar için hazırladığı sınavlarda yer sorgulama, İçişleri Bakanlığı’nda evrak takibi ve Demiryolları’nın E-Bilet uygulamaları www.turkiye.gov.tr adresinden takip edilebilecek.

 

İçişleri Bakanlığı E-Bakanlık Projesi kapsamına bizzat dahil olduğum süreç içerisindeki sorunlardan kısaca bahsedeyim.

 

 

Bakanlıktan elimize gelen personel listesinde örn: Personel Daire Başkanlığı'nda Ali bey aynı katta çaycı çıkınca ya da farklı birimdeki Mehmet beyin 1 yıl sonra emekli olacağından eğitim programlarına katılmaması , katılan personelin ise durumu ciddeye almaması, pratik eğitimlerde kadınların güzellik dergisi okuyarak geçiştirdiği erkek personelin ise Counter Strike oynaması çalışan personeli çileden çıkartmıştı.

 

Amirlerin istedikleri program ile mevcut yürürlük birbirine denk gitmeyince işleyiş pek tabiki sorunlar yaratmıştır ve iş görmez bir program ortaya çıkmıştır , bununla birlikte onaylanmayan ihale evrakları aprasını alamayan şirket.

 

Proje tamamlanmadan ihaleyi alan şirket iflas edip kapatılır. (Sonrası hakkında hiçbir fikrim yok)

 

Kaynak: NTVMSNBC
Tarih:
Hit: 974
Yazar: GebesHYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.