En Hızlısı Facebook

 

Facebook, sosyal mecralar arasında en çok trafiğe sahip olan, en çok ziyaret edilen ve en çok üyeye sahip olan site olarak bilinmesinin yanı sıra en hızlı açılan site olmasıyla da öne çıkıyor.

SmartBear Software isimli şirketin bir ürünü olan AlertSite üzerinden düzenli aralıklarla sosyal mecraların hızları izleniyor. Söz konusu incelemeye ait son rapor 2011'in üçüncü çeyreğine ait. Çeyrek boyunca izlenen popüler sosyal ağ sitelerinin ortalama açılış sürelerinin belirlendiği inceleme sonuçları oldukça çarpıcı veriler sunuyor. Bu rapora göre Facebook, ziyaretçilerine 0.73 saniyede karşılık verebilir durumda ve bu alanda rakiplerine fark atarak en hızlı sosyal mecra niteliğini kazanıyor. Facebook'u 1.33 saniyelik açılma süresiyle LinkedIn izliyor. 1.58 saniyede açılma ortalamasına sahip YouTube üçüncü sırada yer alırken Twitter'ın ortalama açılış süresi 2.73 saniye.

Sekiz yüz milyona yakın kullanıcı sayısına sahip olup aynı zamanda en hızlı açılan sosyal ağ olmak Facebook mühendislerinin ne kadar başarılı olduklarının gözler görünür bir göstergesi olsa gerek.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1259
Yazar: warlockYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.