En Tasarruflu Tarayıcı: Internet Explorer 10!

Microsoft’un tarafından gerçekleştirilen bir testin sonuçları, internet kullanıcılarını fazlasıyla şaşırtacak! Sonuçlara göre Internet Explorer 10, en verimli internet tarayıcısı!

İnternet kullanıcılarının olmazsa olmazı internet tarayıcıları, kendi aralarındaki performans, arayüz, güvenilirlik rekabetleriyle gündemde kalmayı başarıyor. Microsoft dün gece itibariyle kendi tarayıcısı Internet Explorer 10’un en kararlı çalışan internet tarayıcı olduğunu kanıtlar nitelikte bir çalışma yayınladı.

Neowin.net sitesinde yer alan araştırma haberine göre Chrome 26, Firefox 21 ve IE 10 arasında gerçekleştirilen testlerde, enerji tüketimleri ve verimlilik oranları grafiklerle karşılaştırılmış. Web tarama, sayfa geçişi, flash video oynatma ve HTML 5 arayüz işleme kriterleri, dizüstü bilgisayarlar üzerinden karşılaştırılmış.

Microsoft’a göre Internet Explorer’ın en başarılı sürümü sayılan IE 10’un, diğer rakiplerinden tüm kriterlerde üstün olduğu sonucuna varılmış. Yapılan işlemlere ve bilgisayar işlemcileri arasında farklılık gösterse de enerji tasarrufu ve CPU kullanımı olarak en düşük tarayıcı olarak IE 10 birkaç adım öne çıkmış.

Kaynak: Silikon Vadisi
Tarih:
Hit: 1544
Yazar: Robinson_CrusoeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.